Огляд захищеного планшета Oukitel RT8
Ринок захищених пристроїв стрімко розширюється і поповнюється новими моделями. В останні кілька років даного типу девайси стали дуже популярними серед покупців. Одним з найпопулярніших виробників захищених пристроїв є компанія Oukitel. Сьогодні у нас на огляді опинився захищений планшет Oukitel RT8. Пристрій має відмінні технічні характеристики, досить привабливий дизайн, а також доступну вартість.
Варто відзначити, що вже кілька років поспіль планшети не втрачають своєї популярності серед покупців по всьому світу. Дані пристрої гармонійно поєднують в собі компактність і ергономічність смартфона і функціональність ноутбука. Планшети зручно брати з собою в поїздки, на роботу, також вони є чудовими помічниками в навчанні. Захищені планшети мають ще одну перевагу - це міцний корпус, який витримує найекстремальніші умови. Сьогодні ми детально познайомимося з Oukitel RT8 і подивимося, чим же він зможе нас здивувати.
Комплектація
Спочатку варто сказати, що комплект поставки багатий. Пристрій поставляється в картонній коробці білого кольору з мінімальним дизайном. На передній частині упаковки розташована тільки назва бренду. Усередині коробки на нас чекає сам планшет, зарядний пристрій з роз'ємом Type-C, зарядний кабель Type-C, скріпка для витягання лотка SIM-карти, а також призначена для користувача документація. Також варто зазначити, що планшет поставляється з уже наклеєною на екран захисною плівкою. Вона непогана і зможе захистити дисплей від подряпин і відколів.
Однак на цьому сюрпризи не закінчуються. Крім усього вищеописаного в комплекті на нас також чекає рукоятка, монтажне кріплення і два ремінці. Для чого вони потрібні ми поговоримо трохи пізніше. Як можна побачити комплектація дійсно багата, особливо з огляду на вартість пристрою.
Дизайн та ергономіка
Дана модель планшета виглядає як стандартний сучасний захищений планшет. Це не просто пристрій, запаяний у дешевий захисний бампер із примітивним дизайном. Oukitel RT8 виглядає солідно, потужно і дорого. Вистачить лише одного погляду на планшет, щоб зрозуміти, що він міцний і зможе витримати різні екстремальні умови. Девайс має прогумований корпус і доповнений захисними виступами на торцях. Модуль камери також вказує на те, що перед нами захищений пристрій. Він має простий і злегка грубий дизайн.
Також варто відзначити, що задня панель доповнена отворами з різьбленням у кількості чотирьох одиниць. У ці отвори вкручуються комплектні гвинти. Серед них є кілька запасних. Також у комплекті є мініатюрна плоска викрутка. Ці гвинти потрібні, щоб прикрутити кронштейн під ремінець, або ж кронштейн з металевою рукояткою. Ремінці можна прикрутити до обох, причому обидва ремінці відразу. Один прикручується по центру і затискається, інший - протягується через окремі вушка в металі. Таким чином, користувачеві доступно кілька способів перенесення планшета: просто тримаючи в руках, за допомогою рукоятки або ж за ремені.
Розміри пристрою склали 265,1×176,7×15,1 мм при масі майже 1 кг. Також варто враховувати і вагу кріплення, яка становить понад 150 грамів. Так, планшет важкий, що може позначитися на комфорті при взаємодії. Однак варто все ж пам'ятати, що перед нами знаходиться захищена модель. На вибір покупцеві пропонується дві версії планшета: з помаранчевими акцентами і сріблястими. Обидва варіанти мають гарний вигляд.
На торці зверху, біля камери розташувалися кнопки живлення і клавіша регулювання гучності. Одним із мінусів пристрою є відсутність сканера відбитків пальців. Порт Type-C для підключення зарядного пристрою, а також слот для встановлення SIM/microSD заховані під спеціальними заглушками. Це потрібно для того, щоб у роз'єми не потрапляла вода або пил. За словами виробника пристрій має такі стандарти захисту, як IP68, IP69K і MIL-STD-810H.
Варто зазначити, що військовий стандарт захисту MIL-STD-810H означає, що пристрій з легкістю витримає удари, вібрації, падіння, а також екстремально високі та низькі температури. Даний стандарт захисту означає також, що девайс з легкістю зможе працювати більше 3 днів при температурі +49С і кілька днів при температурі -49С. Стандарти IP68/IP69K означають, що корпус надійно захищений від вологи та пилу. Якщо закрити порти заглушками, то планшет витримує занурення під воду.
Дисплей
Захищений планшет оснащений IPS-дисплеєм діагоналлю 11 дюймів. Роздільна здатність екрану склала 1920×1200 пікселів. Повідомляється, що максимальний рівень яскравості знаходиться на позначці 500 ніт. Крім того, панель підтримує частоту оновлення 90 Гц. Дисплей пристрою надійно захищений загартованим склом Corning Gorilla Glass 5. На перший погляд може здатися, що все чудово. Однак дисплей планшета має величезний недолік - гостинг, тобто залишкове зображення після оновлення дисплея.
Ця проблема, на жаль, притаманна багатьом бюджетним планшетам і смартфонам. Однак у цьому планшеті цей недолік дуже помітний, ситуацію не рятують навіть 90 Гц. Також варто відзначити, що під кутом у 45 градусів помітно падає яскравість панелі. При цьому максимальна яскравість навіть надмірно яскрава. Хоч виробник і заявляє, що пікова яскравість 500 ніт, проте за відчуттями помітно вища. В іншому дисплей непоганий і користуватися ним комфортно. Для своєї ціни все цілком добре.
Продуктивність і ПЗ
В якості апаратної платформи використовується процесор MediaTek Helio G99. Даний чіпсет виготовлений за 6-нм техпроцесом і підтримує максимальну тактову частоту 2,2 ГГц. За обробку графіки відповідає відеоприскорювач Mali-G57 MC2. Швидкодію планшета забезпечує 6 ГБ оперативної пам'яті. Варто зазначити, що планшет непогано справляється з виконанням щоденних завдань. По суті, тут середньобюджетна начинка з ухилом у початковий рівень. Пристрій запускає безліч сучасних ігор на низьких налаштуваннях графіки. Варто відзначити, що планшет не гріється навіть при інтенсивних навантаженнях, що є безсумнівно величезною перевагою. Що стосується вбудованої пам'яті, то її обсяг становить 256 ГБ. Крім того, пристрій підтримує встановлення карт пам'яті.
Функціонує дана модель захищеного планшета на базі операційної системи Android 13. Однак оболонка не є чистою. Найімовірніше тут також встановлена якась фірмова оболонка, про яку виробник ніде не згадує. Також варто зазначити, що ОС на цьому планшеті виглядає більше на версію Android 11. І тут можна зробити висновок - або ж виробник обдурив про наявність Android 13, або ж ця версія операційної системи зіпсована фірмовою оболонкою.
Варто зазначити, що планшет оснащений ще додатковими 6 ГБ оперативної пам'яті, яка додається з обсягу постійної пам'яті. Для прискорення програм продуманий спеціальний режим DuraSpeed. Працює він як пріоритизація ОЗП. Є окремий режим камери для зйомки під водою. Є зміна колірної палітри екрану, на три пресети. Також планшет підтримує такі бездротові підключення, як Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1. Крім того, пристрій оснащений вбудованим модулем NFC.
Система камер
Дана модель планшета оснащена трьохмодульною основною камерою. Передня панель доповнена фронтальною камерою. Основна камера представлена 48-мегапіксельною, 20-мегапіксельною камерою нічної зйомки, а також макро сенсором на 5 Мп. На жаль, камера не підтримує оптичну стабілізацію зображення. Фронтальна камера представлена 32-мегапкісельним датчиком.
Варто трохи зупиниться на камері нічного бачення. Варто сказати, що це термальна камера, а саме камера нічного бачення, яка хоч і працює на невеликі відстані, але дійсно чітко бачить у темряві. Також вона здатна знімати відео. Додаток камери зручний у використанні, проте виглядає досить застарілим. Але варто сказати, що при виробництві планшетів виробники дуже мало уваги приділяють системі камер, а також додатку камери. Тому можна сказати, що для даного планшета камери відмінні, чекати більшого не варто було.
Автономність
Для даного планшета автономність є безсумнівною перевагою. Живить пристрій вбудована батарея ємністю 20000 мАг. Виробник заявляє, що від комплектного зарядного пристрою батарея заряджається до 100% за 4,5 години. На перший погляд може здатися, що це дуже довго. Однак автономність повністю компенсує цей недолік. Річ у тім, що одного заряду повністю вистачає на 24 години безперервної гри, 37 годин програвання музики і 12 годин - відео. Якщо помірно користуватися планшетом, то одного заряду вистачить на кілька днів роботи. Особливо це корисно буде в тих випадках, коли немає постійного доступу до електрики.
Підсумки
Oukitel RT8 вийшов відмінним для своєї вартості захищеним планшетом. Пристрій має ультраміцний корпус, який витримує падіння, вібрації, воду, пил і екстремальні умови. Планшет досить продуктивний, з легкістю справляється з виконанням щоденних завдань. Також пристрій чудово підійде для тих користувачів, яким важлива автономність.