Огляд Xiaomi Mi Band 5

Серія фітнес-браслетів Mi Band представляє собою стильні мініатюрні девайси від компанії Xiaomi з лаконічним дизайном і широким спектром функціональних можливостей. І все це за цілком доступною ціною. Перший фітнес-браслет серії Mi Band вийшов ще 2014 році, після чого даний пристрій швидко став лідером за обсягами продажів. Більш того, моделі Mi Band 4 знадобилося 8 днів, щоб розійтися тиражем в 1 мільйон. Не так давно китайський техногігант Xiaomi представив уже п'яте покоління Mi Band. В даному огляді ми докладно розглянемо всі особливості Xiaomi Mi Band 5, а також розповімо про його переваги та недоліки.

Лаконічний і ергономічний дизайн

Якихось істотних змін в дизайні фітнес-браслета Mi Band 5 не відбулося. Даний девайс багато в чому схожий на попередника. Це все та ж витягнута капсула з компактним кольоровим дисплеєм і сенсорною кнопкою. Однак, у порівнянні зі своїм попередником даний пристрій став легшим. Маса Mi Band 5 складає всього 11,9 грама, в свою чергу маса Mi Band 4 становить 22,1 грама. Завдяки зниженню маси новий гаджет став більш комфортним в повсякденній експлуатації. Також цей браслет отримав захист від води 5 АТМ, завдяки чому його можна не знімати з руки навіть під час плавання в басейні.

На задній частині фітнес-браслета знаходиться пульсометр і зарядні клеми. Ремінець залишився фактично таким же. Однак, габарити самої капсули трохи змінилися. Таким чином, браслети від Mi Band 4 несумісні з Mi Band 5. Крім того, в новому трекері виробник нарешті вирішив проблему з постійним витягуванням капсули з ремінця для підзарядки. У попередніх версіях це призводило до зносу ремінця. Однак, тепер кредл за допомогою магнітів фіксується на клемах на трекері. Завдяки цьому не потрібно діставати капсулу з ремінця.

Компактний сенсорний дисплей

Фітнес-браслет Mi Band 5 отримав компактний AMOLED-дисплей діагональ якого становить 1,1 дюйма. Роздільна здатність даного дисплея становить 294 х 126 точок (290 ppi). Крім того, дисплей цього девайса захищає 2,5D-скло, яке відрізняється стійкістю до подряпин. Дисплей цього гаджета забезпечує передачу зображення з приємним контрастом і достатнім рівнем яскравості. Однак, під прямими сонячними променями запасу яскравості недостатньо. Також варто сказати, що Mi Band 5, як і попередники, не може похвалитися високою чутливістю дисплея. З цієї причини іноді доводиться повторювати жести, щоб відкрити потрібний пункт меню, оскільки пристрій не завжди точно розпізнає свайпи.

Просте інтуїтивне керування

Керування Mi Band 5 здійснюється за допомогою вертикальних і горизонтальних свайпів, тапів і єдиною кнопкою в нижній частині дисплея. За допомогою свайпів вгору-вниз можна швидко переміщатися по пунктах меню. В даному випадку вибір здійснюється дотиком. При цьому, повернутися назад можна змахнувши по дисплею в сторону. У свою чергу кнопка дозволяє повернутися на головний екран. При цьому свайп вліво з головного екрану дозволяє перейти на екран з погодою, а вправо – на екран з повідомленням.

Підключення до смартфону

Mi Band 5 підключається до смартфонів через мобільний додаток Mi Fit і Bluetooth 5.0. При цьому, даний фітнес-трекер, як і попередники, сумісний з ОС Android і iOS. Для підключення даного девайса до смартфону потрібно встановити спеціальний додаток і зайти в свій Mi-аккаунт, або створити новий. Далі в додатку потрібно натиснути значок «+» у верхньому правому кутку і вибрати зі списку «Браслет». Після цього смартфон почне шукати фітнес-трекер, а для початку сполучення потрібно підтвердити з'єднання на самому браслеті.

Варто сказати, що якщо раніше ви вже користувалися подібними девайсами від Xiaomi і використовували їх через додаток Mi Fit, то при підключенні Mi Band 5 вся зібрана раніше статистика синхронізується з новим пристроєм. Завдяки цьому всі ваші дані зберігаються без будь-яких втрат. Крім того, після підключення даного браслета додаток показує слайдер нових можливостей і відразу оновлює програмне забезпечення на самому браслеті.

Додаток Mi Fit

На головній сторінці налаштувань в додатку Mi Fit можна побачити рівень заряду батареї фітнес-браслета. Нижче знаходиться магазин циферблатів, в якому присутні як платні, так і безкоштовні циферблати. Ще нижче можна побачити велику кількість різних корисних налаштувань. З їх допомогою можна активувати функцію розблокування екрану телефону і нагадування про необхідність розминки. Також в цих налаштуваннях можна задати відображення повідомлень і дії для вхідних викликів. Ще нижче знаходяться налаштування вимірювання пульсу, активація нічного режиму, зміна розташування пунктів меню, параметри тренувань та ін. При цьому, у вкладці «Друзі» як і раніше можна об'єднуватися з членами сім'ї і друзями для взаємної мотивації. Остання вкладка «Профіль» призначена для налаштувань аккаунта.

Функціональні можливості Mi Band 5

У плані основних функціональних можливостей Mi Band 5 не сильно відрізняється від попередників. Однак, він отримав деякі корисні функції, яких не вистачало в попередньому поколінні фітнес-браслетів. Даний девайс здатний здійснювати моніторинг фізичної активності, тренувань, сну і пульсу. Також даний гаджет підтримує функцію «розумний» будильник. Крім того, цей гаджет здійснює прийом повідомлень, пошук смартфона, керування вхідними викликами, а також камерою і музичним плеєром на смартфоні.

При цьому, Mi Band 5 отримав можливість розпізнавати не тільки нічний, а й денний сон. Також збільшилася кількість тренувань. Крім того, даний гаджет здатний вимірювати рівень стресу. При цьому, фітнес-браслет тепер здатний розраховувати персональний індекс активності (PAI). Цей індекс розраховується з урахуванням ЧСС, показників фізичної активності, а також загальних фізичних показників (зріст, вага і ін.). У додатку також є рекомендації по збільшенню PAI. Наприклад, додаток може порадити здійснити 20-хвилинну пробіжку. При цьому, такі рекомендації будуть індивідуальними для кожного користувача.

Що з підтримкою NFC

На сьогоднішній день версія даного фітнес-трекера з підтримкою NFC доступна тільки для китайського ринку. У глобальній версії Mi Band 5, яка продається в Україні, модуль для бездротової оплати покупок недоступний. Це обумовлено тим, що гаджети Xiaomi підтримують можливість роботи тільки з платіжною системою AliPay, яка використовується в Китаї. При цьому, техногігант вже міг би інтегрувати сервіси Google Pay і Apple Pay, але поки цього так і не відбулося. Таким чином, розраховуватися за допомогою Mi Band 5 в магазинах поки не вийде.

Високий рівень автономності

Однією з переваг фітнес-браслета Mi Band 5 є високий рівень автономності. Цей пристрій оснащений акумулятором ємністю 125 мАг, що забезпечує приблизно до 14 днів роботи гаджета без підзарядки. В дійсності, при досить інтенсивній експлуатації фітнес-браслета його заряду вистачає приблизно на 10 днів. В середньому заряд батареї знижується на 7-11% щодня. Якщо говорити про швидкість зарядки, то зарядка від 29% до 100% займає приблизно 1 годину 10 хвилин. З огляду на те, що заряджати цей гаджет потрібно приблизно раз в тиждень-півтора, то такий показник є цілком хорошим. Більш того, відсутність необхідності діставати капсулу з ремінця для підзарядки забезпечує більш просту і комфортну взаємодію з браслетом.

Підсумки

Фітнес-трекер Mi Band 5 є відмінним оновленням і так вдалої моделі Mi Band 4. Цей пристрій отримав більш широкий спектр функцій, з'явилися нові циферблати, на дисплеї стало поміщатися ще більше даних. У свою чергу автономність Mi Band 5 залишилася приблизно на тому ж рівні. Таким чином, власники попередніх версій Mi Band можуть сміливо оновлюватися на 5-е покоління. При цьому, якщо ви хочете придбати свій перший трекер, то Mi Band 5 стане для вас відмінним варіантом. Ви можете купити Mi Band 5 на TTT.UA. Таким чином, ви гарантовано отримаєте якісний і надійний фітнес-браслет, який стане вашим надійним помічником в повсякденному житті.

s25
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber