Огляд смартфона Honor Magic5 Lite Honor Magic5 Lite

Останні пару років стали для компанії Honor досить знаковими. Виробник повернувся на європейський ринок. При чому повернення стало успішним, смартфони компанії здобули велику популярність у покупців. За цей час компанія представила повний арсенал пристроїв - починаючи від бюджетних моделей і закінчуючи топовими флагманами. Сьогодні у нас на огляді опинилася модель Honor Magic5 Lite. Офіційний дебют пристрою відбувся ще в лютому 2023 року. Однак по сьогоднішній день, мобільний телефон не втратив своєї популярності. Річ у тім, що смартфон має стильний ефектний дизайн, вирізняється високою продуктивністю та привабливою вартістю. Пропонуємо познайомиться з телефоном трохи ближче.

Комплектація

Смартфон поставляється в стандартній картонній коробці. Дизайн упаковки лаконічний і стриманий. На ній крім назви самого смартфона, коротких технічних характеристик і наклейок з маркуванням більше нічого немає. Однак цей дизайн привертає зараз більше уваги, ніж строкаті коробки. Зазвичай в останніх поставляються більш доступні моделі.

Усередині коробки міститься сам смартфон, зарядний кабель, скріпка для вилучення лотка з SIM-картами, а також різна документація, включно з гарантійним талоном. На жаль, блок живлення в комплектації не передбачений. Тому покупець повинен подбати і придбати його окремо. Чим викликане таке рішення не зрозуміло, можливо компанія так зробила з екологічних міркувань, а можливо просто вирішила заощадити. Однак варто зазначити, що фірмовий зарядний пристрій коштує не дорого, тому купити його не складе жодних проблем. На щастя, переваги у комплектації теж є. Так, наприклад, смартфон поставляється з уже наклеєною захисною плівкою на дисплеї. Потрібно сказати, що плівка досить хорошої якості і зможе захистити дисплей від подряпин та інших механічних пошкоджень.

Дизайн, матеріали та зручність використання

Незважаючи на те, що перед нами знаходиться середньобюджетний смартфон, його дизайн нічим не поступається сучасним актуальним флагманським моделям. Розміри пристрою склали 161.6 x 73.9 x 7.9 мм при масі 175 грам. Корпус пристрою легкий і тонкий, що ще більше надає витонченості цьому телефону. Також варто відзначити, що пристрій оснащений вигнутим дисплеєм. Рамки навколо дисплея (верхня і нижня) симетричні і ультратонкі. Завдяки цьому співвідношення дисплея до корпусу становить 90%. Задня панель і рамка навколо корпусу виконані з досить міцного і якісного пластику.

Смартфон поставляється всього в двох колірних варіантах: Midnight Black (чорний) і Emerald Green (світло-зелений). Варто зазначити, що на китайському ринку представлена ще одна колірна версія - Titanium Silver. Смартфон у чорному кольорі має доволі звичний вигляд, а ось у зеленому справи йдуть трохи інакше. Річ у тім, що в житті колір значно відрізняється, ніж на фото. Виглядає він більш благородно і дорого. Крім того, задня панель має матове покриття і текстуру. Завдяки цьому залежно від кута огляду на панелі створюються привабливі відблиски. Крім того, матова поверхня забезпечує більш приємні тактильні відчуття, ніж звичайний глянцевий пластик або скло. Однак недоліки в такого покриття теж є. Якщо носити смартфон без чохла, то з часом панель втрачає свій товарний вигляд, також на такому матеріалі дуже швидко збираються різні забруднення.

Задня панель доповнена досить габаритним круглим (кільцевим) модулем основної камери. По центру блоку розташований напис "Matrix AI Vision Camera". Варто також зазначити, що блок основної камери трохи виступає над корпусом. Через це смартфон не може рівно лежати на гладкій горизонтальній поверхні. У нижній частині задньої панелі розташувався фірмовий логотип виробника, яку виділили сріблястим кольором. Так само як і передня панель, задня має заокруглені боки. Завдяки такому дизайну здається, що корпус смартфона максимально тонкий. Також це значною мірою підвищує зручність під час використання пристрою.

Передня панель оснащена перфорованим отвором для фронтальної камери. Трохи вище розташувався отвір для динаміка і датчиків. На правій бічній грані вже традиційно розташовані кнопка живлення і клавіша регулювання гучності. Ліва сторона порожня. У нижній частині корпусу можна виявити порт для підключення зарядки, мікрофон і слот для SIM-карти. Також варто відзначити, що смартфон оснащений підекранним сканером відбитків пальців. На жаль, дана модель мобільного телефону не має 3,5-мм аудіороз'єму. Тому якщо ви плануєте купувати Honor Magic5 Lite, але є шанувальником дротових навушників, то вам доведеться купувати спеціальний адаптер. Від самого початку смартфон викликає досить приємні враження. Він має стильний та ергономічний дизайн, який небанальний. Завдяки цьому пристрій виграшно виділяється на тлі конкурентів.

Варто зазначити, що пристрій виявився не тільки привабливим, але й неймовірно зручним у використанні. Основною причиною є товщина торців, адже через заокруглені краї корпус відчувається дуже тонким. Торці у смартфона глянцеві. Дуже хотілося, щоб користувач їх зробив матовими, тоді б зчеплення пристрою з рукою було б надійнішим. Кнопка живлення і сканер відбитків пальців розташовані ідеально.

Дисплей

Однією з головних переваг цього смартфона є його дисплей. Пристрій оснащений зігнутим по краях AMOLED-дисплеєм діагоналлю 6,7 дюйма. Роздільна здатність екрану склала 1080×2400 пікселів при щільності пікселів 395 ppi. Дисплей смартфона має співвідношення сторін 20:9. Також варто відзначити, що панель отримала підтримку частоти оновлення 120 Гц. Завдяки цьому користувач зможе насолоджуватися максимально плавною і швидкою анімацією без затримок і підвисань. Максимальна яскравість знаходиться на рівні 800 ніт. Це означає, що взаємодіяти з дисплеєм буде комфортно навіть під яскравими сонячними променями.

Дисплей смартфона має надійний захист у вигляді армованого скла. Виробник повідомляє, що скло пройшло низку тестів, як-от стиснення та падіння. Тому власник смартфона може бути впевнений у надійності та довговічності екрана свого девайса. Як і більшість сучасних смартфонів, дана модель отримала підтримку декількох режимів частоти оновлення: 60 Гц, 120 Гц і динамічний режим, за якого частота оновлення змінюється залежно від того, який контент відображається в даний момент на дисплеї. Варто зазначити, що динамічний режим дає змогу значно економити рівень заряду батареї.

Виробник не забув і про захист очей користувача. Сучасний користувач практично весь час проводить перед екраном смартфона, через що і страждає зір. На щастя, пристрій підтримує технологію DC Dimming, що знижує мерехтіння екрана та зменшує навантаження на зір, а також сертифікацію TÜV Rheinland, що свідчить про зниження шкідливого синього світла. У налаштуваннях користувач зможе знайти ще одну корисну функцію, яка називається "Комфорт для очей". При активації цього режиму смартфон автоматично "утеплює" картинку. Також доступний режим "Електронна книга".

У налаштуваннях користувач зможе вибрати необхідний режим передачі кольору, вибрати комфортну для себе температуру зображення, темну або світлу тему, шпалери, заставки та інше. Також варто відзначити, що панель отримала підтримку технології Always On. Виходячи з даних характеристик, з упевненістю можна сказати, що смартфон має якісний дисплей, який мало чим відрізняється, ніж у більш дорогих флагманських смартфонів. Матриця забезпечує широкі кути огляду, якісну передачу кольору, високу контрастність і передачу максимально реалістичних кольорів і відтінків.

Продуктивність і ПЗ

В якості апаратної платформи використовується досить потужний процесор Snapdragon 695 5G, який зможе забезпечити високу продуктивність пристрою. Даний восьмиядерний чіпсет виготовлений за 6-нм техпроцесом і підтримує максимальну тактову частоту 2,2 ГГц. За обробку графіки відповідає відеочип Adreno 619. Пристрій представлений у двох модифікаціях: 6/128 ГБ і 8/256 ГБ. Однак варто зазначити, що обидва варіанти передбачають розширення оперативної пам'яті ще на 5 ГБ. А ось підтримки microSD тут немає (слот тільки на дві nanoSIM). Що стосується бездротових підключень, то смартфон підтримує дводіапазонний Wi-Fi (2,4 + 5 ГГц), Bluetooth 5.1, NFC, GPS-сервіси і навіть ІЧ-порт.

Незважаючи на те, що в смартфоні встановлено процесор середнього рівня, працює девайс дуже спритно. Звичайно, він не зрівняється з топовими процесорами, але для щоденної роботи і багатозадачності він підходить ідеально. Під час роботи зі складними завданнями ніяких гальмувань або фризів системи виявлено не було. Звичайно ж, на це також впливає і досить великий обсяг оперативної пам'яті. Завдяки цьому пристрій залишатиметься актуальним ще кілька років.

На ринок Magic5 Lite надійшов під управлінням користувацької фірмової оболонки Magic5 Lite, яка побудована на базі операційної системи Android 12. Варто зазначити, що інтерфейс доволі приємний і зрозумілий у роботі. Працює оболонка дуже швидко, в ній є все, що необхідно сучасному смартфону. Однак варто попередити, що під час першого ввімкнення на користувача очікує доволі велика кількість попередньо встановлених ігор, додатків і сервісів, які не актуальні для українського ринку. Однак усе це можна без будь-яких проблем видалити.

Однак все ж є програми, від яких неможливо позбутися. Смартфон поставляється з попередньо встановленим фірмовим магазином додатків і додатком My HONOR. Варто зазначити, що магазин додатків повністю дублює Play Market. Завдяки тому, що Honor вже кілька років є окремим брендом, то його обійшли санкції. Тому всі пристрої цього китайського виробника підтримують Google-сервіси.

Розблокування

Власникам Magic5 Lite доступно два способи розблокування смартфона - за відбитком і за допомогою обличчя. Перший варіант оптичний і знаходиться під екраном. Спрацьовує він дуже швидко і точно. За весь час тестування не було помічено підвисань і фантомних натискань. Розблокувати смартфон виходить з першого разу. Функція розблокування за обличчям працює також швидко. Крім того, в налаштуваннях можна ввімкнути функцію компенсації низького освітлення. Однак варто зазначити, що розблокування за допомогою відбитка пальців є більш надійним та ефективним.

Звучання

На жаль, смартфон оснащений лише одним динаміком, який розташований у нижній частині корпусу. Тому користувачеві доведеться насолоджуватися лише моно звучанням. Однак варто зазначити, що динамік гучний, але звучить він плоско. Для прослуховування музики він не підходить, а от для відеодзвінків, перегляду відеороликів згодиться ідеально. Якщо ж ви постійно слухаєте музику, то краще використовувати навушники або ж зовнішні динаміки. Як уже було вище сказано, смартфон не має 3,5-мм аудіороз'єму. Тому потрібно задуматися про купівлю бездротової гарнітури або адаптера. Потрібно сказати, що для поліпшення звуку в навушниках, гарнітура отримала сертифікацію Hi-Res Audio Gold для Wireless і дротових пристроїв.

Система камер

Смартфон оснащений тримодульною основною камерою, яка представлена 64-мегапіксельним головним датчиком з апертурою f/1.8. Також телефон отримав 5-мегапіксельний ширококутний об'єктив і макрос сенсор на 2 Мп. Основна камера отримала можливість зйомки відео у форматі Full HD за 30 кадрів на секунду. фронтальна камера представлена 16-мегапіксельним об'єктивом і має ті самі характеристики для зйомки відео, що й основна камера.

Варто зазначити, що смартфон, як і більшість сучасних моделей, підтримує зйомку відео з функцією Quad Pixel (4-в-1). У додатку камери користувач зможе переключитися в повнорозмірний варіант. Однак значних змін у плані якості знімків помічено не було. Також додаток камери пропонує величезну кількість різних режимів і надбудов, щоб користувач зміг насолодитися якісною фото- і відеозйомкою. Також система камера підтримує режим бьютіфікатора.

Якщо говорити про якість зйомки, то вона повністю відповідає середньобюджетному смартфону. При денному освітленні знімки виходять досить непоганої якості. Знімки виходять деталізованими, мають відмінну контрастність, яскравість і чіткість. У нічний час якість помітно погіршується. На знімках з'являються шуми, артефакти, страждає деталізація і втрачається чіткість. Однак на допомогу користувачеві приходить режим нічної зйомки, який трохи рятує становище.

Що стосується ширококутного датчика і макро сенсора, то їм постійно потрібне хороше освітлення. Однак навіть за яскравого денного освітлення доведеться добре постаратися, щоб зробити відмінне фото за допомогою одного з цих об'єктивів. Тому для фотознімків придатним є лише основний датчик. Фронтальна камера показує непогану якість фотознімків. Однак дуже часто знімки виходили злегка "мильними". Фізичного спалаху фронтальна камера не отримала, замість нього пристрій заливає біле світло по всьому периметру дисплея.

Автономність

Смартфон оснащений вбудованим акумулятором ємністю 5100 мАг, який підтримує швидку дротову зарядку потужністю 40 Вт. Але як вже було вище сказано, пристрій поставляється без блоку живлення, тому перевірити за скільки насправді зарядиться смартфон не було можливості. Сам же виробник повідомляє, що для повної зарядки батареї потрібно менше години. На офіційному сайті виробника можна знайти інформацію, що всього 30 хвилин підзарядки забезпечують до 12,5 години перегляду відео.

Підсумки

Honor Magic5 Lite вийшов вельми цікавим смартфоном середнього класу. Пристрій має як сильні сторони, так і деякі суттєві недоліки. Дуже хочеться похвалити девайс за якісний дисплей, які має високу частоту оновлення, широкі кути огляду, прекрасну передачу кольору і швидкий відгук. Також до переваг можна віднести високу продуктивність, швидкий і зрозумілий інтерфейс і відмінну автономність. З мінусів можна виділити наявність тільки одного динаміка, посередню фронтальну камеру і допоміжні датчики основної камери. Однак в іншому смартфон вийшов якісним. Тому якщо ви в пошуку відмінного середньобюджетного смартфона, то Honor Magic5 Lite стане для вас чудовим варіантом.

s23
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber