![Огляд Gelius GP-PK006: доступний смарт-годинник для вашої дитини](https://www.ttt.ua/uploads/images/New%20folder%2010/maxresdefau.jpg)
Огляд навушників Huawei FreeClip
Бездротові навушники поступово витіснили з ринку дротові моделі. Річ у тім, що гарнітура з бездротовим типом підключення є зручнішою і функціональнішою в повсякденному житті. Дедалі більше виробників намагаються розробляти і випускати унікальні навушники, які часом вражають не тільки своїми технічними характеристиками, але також і дизайном. Однією з таких моделей є Huawei FreeClip. Особливістю навушників став їхній формат, який сам виробник назвав "Open Wireless Stereo". Ця новинка була представлена наприкінці минулого року в Дубаї і відразу підкорила багатьох критиків. Вся справа в тому, що навушники мають незвичайну і навіть можна сказати дивну форму. У сьогоднішньому огляді ми пропонуємо вам ближче вивчити цю гарнітуру.
Формат і позиціонування
Huawei FreeClip - це перші навушники у форматі OWS (Open Wireless Stereo), його ще називають Open-Ear або Air Conduction. Потрібно сказати, що даний формат є молодим і ще не поширений широко на ринку. Річ у тім, що такого типу навушники не блокують слуховий прохід людини. Таким чином, користувач буде чути всі навколишні звуки однаково, що в навушниках, що без них. Виникає логічне запитання: "Кому потрібен такий формат?". Усе дуже просто, подібного типу гарнітура буде корисною спортсменам, які проводять тренування на свіжому повітрі, їздять на велосипеді, роликах та інше. Також навушники можуть бути цікавими співробітникам офісу або молодим батькам, які хочуть займатися домашніми справами під улюблену музику, але при цьому хочуть чути, чим зайнята їхня дитина. Загалом навушники припадуть до душі багатьом верствам населення.
Звичайно, зараз на ринку представлені навушники типу "вкладиші", які теж не призводять до ефекту "затичок", проте слуховий прохід частково перекривають. Та й до того ж, такий форм-фактор для багатьох здається незручним. Також на ринку можна знайти навушники з ефектом кісткової провідності (bone conduction), де взагалі немає динаміків (і у вушну раковину вони не вміщаються), але у цих навушників є дужка, що з'єднує їх. Така модель також для багатьох здається незручною. Плюс у навушників з ефектом кісткової провідності звучання дуже кульгає.
Тому для вирішення цих проблем і були створені навушники формату Open-Ear. У них є динаміки і звук передається не по кістках, а по повітрю. На жаль, на сьогоднішній день такого формату навушників на ринку дуже мало, та й коштують вони значно дорожче. Найбільш популярними моделями є Sony Linkbuds, Shokz OpenFit і JBL Soundgear Sense. Однак Huawei вдалося створити ще більш ефектний варіант. Якщо порівнювати за вартістю, то їхній цінник приблизно такий самий, як і в топових FreeBuds Pro 3. Потрібно сказати, коштують навушники дорогувато, тому число потенційних покупців значно скорочується.
Комплектація
Навушники поставляються в компактній картонній коробці білого кольору. Упаковка має мінімалістичний дизайн, на ній нанесено тільки назву гарнітури. На зворотному боці можна прочитати різну інформацію про навушники. Відкривши коробку нас зустрічають самі навушники в зарядному кейсі, зарядний кабель USB-A - USB-C, а також різна призначена для користувача документація з гарантійним талоном. Варто сказати, що комплект поставки абсолютно стандартний, як для сучасних бездротових навушників.
Дизайн та ергономіка
Навушники відразу привертають до себе увагу. Виглядають вони дуже незвично і порівнювати їх немає з чим. Однак усе ж таки почнемо з кейса. Він овальний, трохи витягнутий у висоту порівняно з кейсом FreeBuds Pro 3. Виконаний із приємного на дотик матового пластику, на якому не з'являються подряпини. Завдяки цьому футляр дуже довго матиме презентабельний вигляд. Також завдяки матовому покриттю, на поверхні непомітні відбитки пальців. На кейсі можна виявити спеціальну кнопку, яка необхідна для активації режиму сполучення.
Також на корпусі розміщено світловий індикатор заряду і порт активації режиму сполучення, який обрамлений металевим обідком. У відкритому варіанті світлодіод на корпусі показує заряд навушників, якщо навушники вийняті або кейс закритий - то заряд кейса. Може бути зеленим (75% і більше), жовтим (від 25% до 75% заряду) або червоним (менше 25%). Варто зазначити, що Huawei FreeClip представлені тільки у двох колірних версіях - металевій сірій та фіолетовій. Останній варіант має ніжний відтінок, який під різним освітленням трохи змінюється. Ця версія найбільше підійде для дівчат.
Виробник порівняв навушники з вушними кліпсами, конструкція складається з трьох частин:
- кулька з динаміком (Acoustic Ball), яка поміщається у вухо;
- зовнішня частина, що містить мікрофони і батареї, яка поміщається за вушною мочкою (Comfort Bean);
- еластичний з'єднувач (C-bridge).
З'єднувач виконаний зі сплаву титану і нікелю. Виробник заявив, що цей матеріал дуже міцний і зможе витримати різні навантаження. Також він дуже пружний, тому його без проблем можна розгинати. Навушники виконані з глянцевого пластику. Тому потрібно бути готовим, що корпус буде мазким. Немає поділу на лівий і правий навушники - у кейс їх можна покласти як захочеться, у вуха поміщати теж, FreeClip самі підлаштовують канали аудіо. Варто зазначити, що ці навушники також є і дуже незвичайним аксесуаром, який зможе доповнити будь-який ваш образ. Однак все ж багатьом такий дизайн не припав до душі. Навушники більше оцінили дівчата. Воно й зрозуміло, оскільки в чоловічих вухах гарнітура виглядає трохи дивно. Також варто зазначити, що корпус захищений від вологи і пилу за стандартом IP54. Зарядний кейс не має захисту.
Під час презентації виробник заявив, що вони проаналізували понад 300 тисяч вух для того, щоб створити ідеальний формат навушників. І радять FreeClip тим людям, яким звичайні TWS навушники з якихось причин незручні. Так чи зручні FreeClip? Однозначно сказати складно. Люди всі різні, вуха теж різні, тому перед покупкою потрібно протестувати їх у магазині і зрозуміти, підійде вам такий формат чи ні. Можна тільки сказати, що вони легкі і практично не відчуваються у вухах. Також потрібно буде призвичаїтися надягати їх. Треба розуміти, що з FreeClip у вас не тільки кругла капсула у вухах, а й додаткова частина зі зворотного боку вуха. Комусь навіть такий ергономічний формат заважає. Крім того, полежати і послухати музику буде не зовсім зручно. Взимку надягати такі навушники під шапку теж проблематично. Тому форм-фактор дуже спірний момент.
Враження від навушників дуже змішані. В якості основних навушників на кожен день вони точно не підійдуть, а ось для тренувань саме те. Однак з цього виникає ще одна проблема. Як для навушників, які придатні лише для спорту вони коштують досить дорого. Також Huawei FreeClip можуть стати вдалими навушниками для людей, у яких всі інші затички і вкладиші просто не тримаються у вухах.
Підключення та управління
Як і в інших навушниках від Huawei, у користувачів є два шляхи сполучення - через налаштування Bluetooth у смартфоні або через додаток Huawei AI Life. Перший спосіб максимально простий. Потрібно відкрити кришку зарядного кейса, затиснути кнопку на корпусі на кілька секунд і доки індикатор не почне блимати, і потрібно вибрати необхідну модель у списку доступних Bluetooth-пристроїв на екрані смартфона. Однак такий спрощений варіант не дає змоги використовувати всі можливості навушників, тому я рекомендую встановити застосунок Huawei AI Life (Версію для Android необхідно завантажити з сайту Huawei).
У налаштуваннях можна знайти величезну кількість різних корисних функцій і налаштувань. Також там можна виявити необхідну інформацію, як-от рівень заряду навушників і чохла, пошук навушників (вони видаватимуть звук, а якщо ви використовуєте смартфон Huawei, то зможете побачити їхнє місцезнаходження на карті), увімкнення автопаузи під час виймання з вуха і режиму низької затримки для плеєрів, оновлення програмного забезпечення. Також у застосунку є спеціальний режим, який називає додаткова гучність. Однак варто пам'ятати, що підвищений рівень гучності погіршує якість звуку і згубно впливає на слух. Також у додатку є пресети, але немає еквалайзера.
Управління навушниками відбувається звичайним тапом по корпусу. Варіант одинарного торкання відсутній. Подвійний тап дає змогу відповісти на вхідний дзвінок. Також можна вибрати одну з декількох опцій: відтворення/пауза, наступна пісня, попередня пісня, голосовий помічник або нічого. При чому можна налаштувати цю опцію як для правого, так і для лівого навушника. Потрійне натискання перемикає треки. Варто відзначити, що дана модель бездротових навушників отримала можливість одночасного підключення до двох пристроїв і легко перемикається між ними. Ця функція працює з будь-якою операційною системою - iOS, Mac OS, Windows, Android.
Звучання
Головним фактором при виборі нової моделі навушників, звичайно ж, є їхня якість звуку. Варто ще раз зазначити, що в цій гарнітурі звук передається повітрям. Звучання тут спрямоване. Потрібно сказати, що навушники вирізняються досить якісним звуком. Він чіткий, глибокий, чистий і об'ємний. Однак потрібно бути готовим до повної відсутності басів. У такому форм-факторі їх реалізувати практично неможливо. Для активних користувачів, які займаються під улюблені треки - FreeClip мають сподобається.
Варто також сказати, що тут немає системи активного шумозаглушення. У галасливій обстановці сприймати музику в таких навушниках буде також дуже складно. Для комфортного прослуховування гучність має бути на рівні 40%. Таким чином, можна сказати, що рівень гучності тут високий. Якщо ж збільшити звук до позначки в 70-80%, то всі оточуючі вас люди чутимуть, що грає в навушниках. Тому мови про приватність йти не може. Навушники оснащені системою з чотирьох мікрофонів з розумним шумозаглушенням і системою кісткової провідності. Тому телефонні розмови для гарнітури не проблема. Ви будете чудово чути співрозмовника, втім, як і він вас.
Автономність
Кожен навушник оснащений батареєю ємністю 55 мАг. Одного заряду вистачить на 8 годин безперервного прослуховування музики. Кейс отримав акумулятор ємністю 510 мАг. Зарядка у футлярі дає змогу отримати загальний час роботи близько 36 годин. Ці дані були представлені виробником. На ділі все виявилося приблизно так само. Тому можна з упевненістю сказати, що автономність є сильною стороною навушників.
Повністю розряджені навушники заряджаються в кейсі близько 40 хвилин. Потрібно сказати, що 10 хвилин зарядки забезпечує до 3 годин прослуховування музики. Сам кейс підтримує бездротову зарядку. Одна займає понад дві години. Якщо ж використовувати дротову зарядку, то для повного заповнення заряду знадобиться близько години.
Підсумки
Huawei FreeClip вийшли цікавими і незвичайними бездротовими навушниками, які точно заслуговують на увагу. Даний формат для компанії новий і можливо ця модель вийшла неідеальною. Однак для спортсменів або просто активних користувачів гарнітура ідеальний варіант. Плюсом можна назвати тривалий період автономності. У плані звучання не вистачає басів. Також гарнітура має злегка обмежену функціональність. Немає можливості регулювати звук з навушників, у застосунку немає еквалайзера, що налаштовується, немає шумопоглинання, немає підтримки якісніших, ніж стандартні, звукових кодеків. Також недоліком для багатьох може стати висока вартість навушників.
![Огляд Gelius GP-PK006: доступний смарт-годинник для вашої дитини](https://www.ttt.ua/uploads/images/New%20folder%2010/maxresdefau.jpg)