Огляд доступного смартфона Nokia C32
Грудень найкращий місяць для купівлі новенького смартфона. Так ви зможете не тільки себе порадувати, а й вирішити проблему з новорічним подарунком. Якщо ви перебуваєте в пошуках недорогого, але якісного смартфона, то наша сьогоднішня стаття якраз для вас. Раніше ми часто робили огляди на флагманські або середньобюджетні смартфони. Однак цього разу до нас на огляд потрапив ультрадоступний, але як виявилося дуже якісний телефон - Nokia C32. Сьогодні ми познайомимося з девайсом трохи ближче, подивимося на що він здатний і як він справляється зі щоденними завданнями.
Комплектація
Для тих користувачів, які давно знайомі з цим брендом відомо, що компанія в останні кілька років активно бореться за екологію. Виробник використовує екологічно чисті та перероблені матеріали при виробництві не тільки коробок, а й самих смартфонів.
Поставляється смартфон у компактній картонній коробці. На ній зображений сам смартфон, назва моделі та короткі технічні характеристики. Усередині на нас чекає сам смартфон у прозорому поліетиленовому пакеті, скріпка для витягання лотка SIM-карти, блок живлення, зарядний кабель USB Type-C, а також різна документація. Варто зазначити, що комплектація досить стандартна для виробника. На жаль, чохол і захисну плівку або скло на дисплей потрібно купувати окремо. Варто сказати, що зараз на ринку представлений досить величезний асортимент різних чохлів, тому підібрати для себе необхідний варіант не складе труднощів.
Дизайн і ергономіка
Дана модель смартфона поставляється в трьох привабливих колірних версіях: Charcoal (чорний), Autumn Green (зелений), Beach Pink (ніжно-рожевий). Варто сказати, що всі варіанти виглядають дуже привабливо. Останній дуже ніжний і більше підійде для жінок. Корпус виготовлено зі скла та пластику. Рамка виконана із пластику. Приємно порадувала якість збірки пристрою, нічого не скріпить, не люфтить. Розміри телефону склали 164.6 x 75.9 x 8.6 мм при масі близько 200 грам.
Навколо дисплея розташувалися досить габаритні рамки з товстим підборіддям. Це перше, що вказує на бюджетність смартфона. Також варто відзначити, що дисплей доповнено вже застарілим краплеподібним вирізом для фронтальної камери. Варто сказати, що практично у всіх бюджетних моделей вже давно використовується перфорований виріз. Перевагою можна назвати те, що дисплей покритий захисним склом 2,5D. Завдяки цьому екран вашого пристрою буде надійно захищений від механічних пошкоджень.
На правій бічній грані корпусу розташовані кнопка живлення і клавіша регулювання гучності. Варто зазначити, що в кнопку живлення вбудований сканер відбитка пальців. Зліва можна побачити лоток для встановлення двох SIM-карт і карти пам'яті microSD. Смартфон підтримує встановлення карти пам'яті об'ємом до 256 ГБ. На нижньому торці розташувався мікрофон, головний динамік і порт USB-C для підключення зарядного пристрою. Вгорі знаходиться 3,5-мм аудіороз'єм, який є великою рідкістю останнім часом. Варто також сказати, що корпус смартфона захищений від вологи і пилу за стандартом IP52.
Що стосується ергономіки, то тут також все відмінно. Смартфон дуже зручно лежить у руці. Телефон має плоскі грані, які не врізаються в руку. Такий дизайн забезпечує максимально комфортний хват. На задній панелі знаходиться компактний блок основної камери, який трохи виступає над панеллю. Також варто зазначити, що на задній скляній кришці дуже швидко збираються відбитки пальців. Тому якщо ви хочете, щоб ваш смартфон завжди мав привабливий зовнішній вигляд, варто все ж таки замислитися про купівлю захисного чохла.
Дисплей
Смартфон оснащений бюджетною IPS-панеллю, яка підтримує стандартну частоту оновлення 60 Гц. Дисплей діагоналлю 6,5 дюйма отримав підтримку роздільної здатності 720×1600 пікселів. При цьому щільність пікселів склала 269 ppi. Якщо сильно не вдивлятися в дисплей, то низька роздільна здатність панелі практично не помічається. Також ця проста матриця забезпечує кращу автономність і низьке навантаження на процесор. Однак недоліки в екрана є - погані кути огляду, тьмяний чорний колір і недостатня деталізація. На жаль, від смартфона цієї цінової категорії не варто очікувати більш хорошої якості.
Однак плюси у дисплея все ж є. Варто сказати, що автоматичне регулювання яскравості працює дуже коректно. Якщо ви взаємодієте зі смартфоном у приміщенні або на вулиці за не дуже сонячної погоди, то запасу яскравості вистачає для комфортної роботи. Однак під яскравим сонячним освітлення вміст екрану вже стає важко читабельним. Панель передає максимально натуральні кольори та відтінки, які не спотворюються якщо дивитися на дисплей під кутом.
Система камер
Nokia C32 оснащений двомодульною основною камерою, яка представлена 50-мегапіксельним ширококутним датчиком з підтримкою автофокусу і макро сенсором на 2 Мп. Максимальна роздільна здатність, у якій основна камера може записувати відео - Full HD (1920×1080 пікселів) при 30 кадрах за секунду. Також варто відзначити, що поруч з камерою знаходиться світлодіодний спалах. Він допоможе під час зйомки в темний час доби. Також спалах можна використовувати і як ліхтарик.
Додаток камери простий, має приємний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. На жаль, тут немає великої кількості налаштувань і режимів, проте набір необхідних функцій присутній. Так користувачеві будуть доступні такі режими: стандартне фото 13 Мп, 50 Мп (максимальна роздільна здатність), HDR, портрет, макро, режим "Ніч" та інтервальна зйомка, також є Dual led спалах.
Фронтальна камера представлена 8-мегапіксельним датчиком. Об'єктив відмінно підійде для здійснення відеодзвінків і для простих селфі-знімків. Фронтальна камера також отримала можливість зйомки відео у форматі Full HD зі швидкістю запису 30 кадрів за секунду. Варто зазначити, що за хорошого денного освітлення знімки на основну камеру виходять доволі хорошої якості, особливо враховуючи, що використовується бюджетний смартфон. Знімки мають високу деталізацію, насичені кольори та високу контрастність.
У нічний час якість знімків помітно погіршується. На фотографіях страждає деталізація і з'являється ефект зернистості. Однак ця проблема властива всім доступним смартфонам, тому чіплятися немає ніякого сенсу. Нічний режим трохи рятує становище, але знімки все одно виходять недостатньо якісні. Тому якщо ви любите знімати в темний час доби, то ця модель мобільного телефону не дуже для такого підходить.
Що стосується якості відеозйомки, то тут справи йдуть так само, як і з фото. При хорошому денному освітленні відео виходять хороші. Але мінус нас підживає і тут. Річ у тім, що в камері немає стабілізації, тому картинка може тремтіти періодично. Якість відео в нічний час теж непогана, але іноді пропадає фокус.
Звучання
Тут також все стандартно, як для бюджетних смартфонів. Динамік гучний, він не спотворює звук і не ріже слух. Він дає змогу комфортно грати в ігри, дивитися фільми чи відео. На жаль, смартфон має лише один динамік, який розташований на нижньому торці, тому жодного стереозвучання в цьому телефона немає. Через те, що динамік розташований внизу його дуже часто прикриваєш пальцем. Ось це, напевно, єдиний його мінус. Для прослуховування музики все ж краще використовувати дротові навушники, благо тут є 3,5-мм аудіороз'єм. Також до пристрою можна підключати і бездротову гарнітуру.
Продуктивність
В якості апаратної платформи використовується восьмиядерний процесор Unisoc SC9863A1. Даний чіпсет виготовлений за 22-нм техпроцесом і підтримує максимальну тактову частоту 1,6 ГГц. За обробку графіки відповідає відеочіп IMG8322. Залежно від конфігурації смартфон отримав 3 ГБ, 4 ГБ або 6 ГБ оперативної пам'яті. Варто зазначити, що для кращої роботи телефону краще обирати модифікацію з більшим об'ємом ОЗП. Також пристрій представлений у кількох варіантах ПЗП: 64 ГБ або 128 ГБ. Як уже було вище сказано, смартфон підтримує встановлення карт пам'яті. Таким чином, користувач зможе розширити внутрішнє сховище свого девайса ще на 256 ГБ. Даного обсягу пам'яті повинно вистачить на встановлення необхідних додатків і програм, а також для зберігання великої кількості різних мультимедійних файлів.
Смартфон постачається на базі "чистої" операційної системи Android 13. Система має зрозумілий і плавний інтерфейс, користувачеві доступна велика кількість налаштувань і додаткових функцій безпеки. Варто сказати, що пристрій працює досить швидко, навіть під час інтенсивних навантажень не спостерігалося жодних підвисань. Однією з переваг є те, що користувачеві доступна функція поділу екрана. Це означає, що можна одночасно використовувати два різні додатки.
Також варто відзначити, що Nokia C32 відмінно справляється не тільки з повсякденними завданнями. Смартфон цілком здатний потягнути сучасні мобільні ігри низько-середньої ресурсозатратності. Пристрій підтримує одночасне встановлення двох nanoSIM. Також мобільний телефон підтримує такі стандарти підключення, як 2G, 3G і 4G (LTE).
Блокування
Варто зазначити, що власнику пристрою доступно два основних методи розблокування - сканер відбитків пальців і Face ID. Найнадійнішим способом, звичайно ж, є сканер відбитків пальців. У цьому смартфоні він спрацьовує дуже швидко. За весь час тестування жодних проблем з даним методом не виникло. Що стосується розблокування по обличчю, то воно також спрацьовує швидко. Плюсом є те, що цей метод спрацьовує навіть в умовах поганої освітленості.
Автономність
Тривалий період автономної роботи смартфона забезпечує вбудована батарея ємністю 5000 мАг. Дане значення є абсолютно стандартним для сучасних смартфонів. Телефон підтримує дротову зарядку потужністю 10 Вт. Варто зазначити, що батарея заряджається з 0% до 100% приблизно за дві години. Під час зарядки на дисплеї відображається приблизний час, за який акумулятор зарядиться до 100%.
Одного заряду вистачає на 3 дні роботи смартфона. Одного заряду вистачає на 22 години безперервного перегляду відео на середній яскравості екрана. Також на одному заряді можна безперервно грати 17 годин. Варто зазначити, що під час заряджання комплектний блок живлення помітно нагрівається. У налаштуваннях доступний режим супер-енергозбереження. У цьому випадку користувачеві пропонується вибрати тільки 3 додатки, якими він може скористатися в цьому режимі.
Підсумки
Nokia C32 вийшов досить непоганим смартфоном як для свого цінового сегмента. Пристрій має привабливий і ергономічний дизайн, досить високий рівень продуктивності, доступну вартість і непогану систему камер. Також приємно здивувала і порадувала автономність девайса. Якщо ви перебуваєте в пошуку доступного смартфона, який зможе забезпечити всі базові потреби, то Nokia C32 стане для вас ідеальним варіантом.