
Огляд бюджетного смартфону Nokia G21
У лютому цього року компанія HMD Global презентувала одразу дві новинки, які поповнили лінійку продуктів середньобюджетного сегменту. Серед новинок мобільні телефони Nokia G11 та G21. Обидві моделі характеризуються тривалим періодом автономної роботи. У цьому огляді ми детально розглянемо всі особливості моделі G21.
Комплект поставки та дизайн
Крім смартфона в комплект також входять блок зарядного пристрою 10 Вт, кабель USB-C, прозорий чохол-бампер, інструкція та гарантійний талон. Також варто відзначити, що смартфон поставляється із заводською плівкою на екрані. Вона відмінно захищає дисплей від різних подряпин та відколів. Розміри телефону становлять 164,6 х 75,9 х 8,5 мм при масі 190 г. Габарити досить значні, проте варто враховувати, що смартфон оснащений досить великим діагональним екраном якого становить 6,5 дюйма. Також він обладнаний батареєю ємністю 5050 мАг. Незважаючи на свої розміри, пристрій досить зручно тримати в руках.
Також на комфорт при взаємодії зі смартфоном впливає задня текстурована панель. Вона виготовлена з полікарбонату та отримала дрібний малюнок. Тому телефон не вислизає із рук і на панелі практично не залишаються сліди від пальців. Покупцям дана новинка доступна в таких кольорах, як Nordic Blue та Dusk. На правій бічній грані знаходиться кнопка живлення та клавіші гучності. Варто відзначити, що кнопка живлення поєднана з дактилоскопічним сканером. При цьому даний модуль функціонує без будь-яких затримок. Зліва знаходиться слот для SIM-картки та картки пам'яті microSD, а також фізична кнопка для виклику віртуального помічника Google Assistant. У нижній частині корпусу розташований порт USB Type-C для підключення зарядного пристрою, мікрофон, а також динамік. У верхній частині пристрою розташований ще один динамік, а також 3,5 мм аудіороз'єм.
Барвистий дисплей
Мобільний телефон Nokia G21 оснащений IPS-дисплеєм діагональ якого становить 6,5 дюймів та підтримує частоту дискретизації 90 Гц. Роздільна здатність екрану становить 1600 х 720 пікселів з піковою яскравістю до 400 ніт. Варто відзначити, що екран захищений міцним склом із якісним олеофобним покриттям. Завдяки цьому на екрані не залишається відбитків пальців. Дисплей телефону доповнений краплеподібним вирізом для селфі-камери.
У налаштуваннях телефону можна ввімкнути автоматичну яскравість та захист для очей, вибрати різні шпалери та заставки. Також можна вибрати частоту оновлення екрана. На вибір є два варіанти: 60 Гц і 90 Гц. Однак варто відзначити, що при 90 Гц трохи швидше розряджається батарея. Загалом потрібно сказати, що дисплей у цього смартфона якісний, досить яскравий, тому на ньому максимально приємно переглядати відео, читати книги грати в ігри. Максимальний рівень яскравості дозволяє використовувати мобільний телефон навіть при яскравому денному освітленні. У свою чергу, мінімальної яскравості екрану цілком достатньо для комфортної взаємодії зі смартфоном навіть у повній темряві.
Конфігурація камер
На задній панелі розташована тримодульна основна камера, яка доповнена світлодіодним спалахом. Головний сенсор на 50 Мп з апертурою f/1.8 доповнений макро сенсором та датчиком глибини на 2 Мп кожен. Варто зазначити, що камера підтримує подвійний цифровий зум та зйомку відео у форматі 1080p при 30 к/с. Фронтальна камера представлена датчиком на 8 Мп із діафрагмою f/2.0. Її можливостей цілком вистачить як для здійснення відеодзвінків, так і для створення селфі-знімків. Варто зазначити, що смартфон робить якісні знімки вдень та при штучному освітленні. Кольори знімків максимально наближені до натуральних. Для нічних знімків існує спеціальний режим, який дозволяє робити гарні знімки навіть в умовах поганого освітлення.
Продуктивність та ПЗ
В якості апаратної платформи Nokia G21 використовує 12-нм чіпсет Unisoc T606. За обробку графіки відповідає відеочіп Mali-G57 MP1. Досить високий рівень швидкодії смартфона забезпечують 4/6 ГБ ОЗП. Також новинка отримала кілька варіантів постійної пам'яті: 64 ГБ та 128 ГБ. Крім того, пам'ять смартфона можна розширити за допомогою слота для карт microSD об'ємом до 512 ГБ. Модель G21 працює під керуванням ОС Android 11. Інтерфейс смартфона зручний у використанні та інтуїтивно зрозумілий. Також приємно порадував той факт, що ця модель оснащена модулем NFC для здійснення безконтактної оплати покупок. Смартфон підтримує бездротові комунікації Wi-Fi та Bluetooth 5.0.
Тривалий період автономної роботи
Модель G21 оснащена батареєю ємністю 5050 мАг, завдяки чому час автономної роботи пристрою становить понад дві доби. Також у налаштуваннях користувач зможе вибрати три сценарії енергозбереження: Adaptive Battery, класичний режим та режим суперенергозбереження. Перший режим автоматично виявляє енерговитратні програми та та закриває їх, якщо користувач їх не використовує. Другий варіант передбачає зменшення яскравості екрану, відключення вібрації та зниження частоти чіпа. У третьому режимі доступні лише основні можливості телефону, наприклад, здійснення та прийом дзвінків, а також прийом/відправка SMS-повідомлень. Для зарядки смартфона з 0% до 100% за допомогою комплектного зарядного пристрою на 10 Вт знадобиться близько двох з половиною годин.
Підсумки
Смартфон Nokia G21 – недорогий пристрій із чудовою батареєю та прийнятною продуктивністю. Пристрій оснащений міцним корпусом, великим яскравим екраном і може похвалитися тривалим періодом роботи без додаткової підзарядки. Також до переваг цієї моделі можна віднести досить хорошу камеру, яка здатна сфотографувати найважливіші моменти вашого життя. Крім того, приємно здивувала наявність NFC-модуля безконтактної оплати. Цей телефон стане чудовим варіантом для користувачів, яким важливий зручний інтерфейс і високий рівень автономності. Загалом Nokia G21 приємно порадує співвідношенням ціна/якість. Придбати телефон Nokia G21 за доступною ціною можна вже зараз на TTT.UA.
