Огляд бюджетного смартфона Motorola Moto G24 Power Motorola Moto G24 Power

Попит на бюджетні смартфони залишається високим навіть у 2024 році. Пристрої даного цінового сегмента купують в якості робочого девайса, як перший смартфон для дитини, а також до таких пристроїв часто придивляються пенсіонери. Однак незважаючи на низьку вартість багато сучасних смартфонів пропонують чудові технічні характеристики, які іноді перевершують середньобюджетні моделі.

Сьогодні у нас на огляді представлений бюджетний смартфон Motorola Moto G24 Power. Особливістю даної моделі є тривалий період автономної роботи. За певних умов використання його буде достатньо заряджати кілька разів на тиждень. Пропонуємо і вам більш детально познайомиться з девайсом. Можливо, Moto G24 Power припаде комусь до душі.

Комплектація

Motorola Moto G24 Power - це бюджетна модель зі стандартними комплектуючими, як для моделі даного цінового сегмента. Усередині упаковки знаходиться безпосередньо сам смартфон, блок живлення з вихідною напругою до 12 В і потужністю 33 Вт для швидкого заряджання телефону, зарядний кабель USB Type-C, скріпка для витягання лотка SIM-карти, різна документація користувача і гарантійний талон, а також прозорий силіконовий чохол.

Варто відзначити, що комплектний захисний кейс виконаний з досить якісного матеріалу. Цей чохол зможе захистити ваш пристрій від різних механічних пошкоджень і збереже його привабливий первісний вигляд.

Крім того, згадується короткий кабель USB Type A > USB Type C, хоча зазвичай довжини кабелів можуть варіюватися залежно від виробника. Зазначу, що відсутність захисної плівки на екрані може потребувати окремої покупки для захисту дисплея від подряпин і пошкоджень.

Дизайн і ергономіка

Розміри смартфона склали 163x75x9 мм при масі близько 200 грамів. Так, пристрій громіздкий і важкий, особливо після сучасних компактних флагманських моделей. Якщо надіти на смартфон чохол, то його розміри збільшаться ще більше, як фізично, так і візуально. Для багатьох користувачів це може стати справжньою проблемою. Якщо використовувати такий телефон удома, то проблем ніяких не виникне, а от брати його з собою вже незручно, особливо якщо ви звикли носити смартфон у кишені. Однак такий розмір і вага пристрою виправдані - тут розташовується збільшена батарея.

Зовні Motorola Moto G24 Power має стандартний вигляд, без особливих видатних особливостей, що може бути обумовлено утриманням стандартного вигляду і обмеженням вартості для збереження бюджетності продукту. Задня панель оснащена досить компактним блоком основної камери. Тут розташовані два окремі один від одного блоки основної камери. Це стандартний дизайн, який можна зустріти у багатьох пристроїв.

Наявність різноманітних портів і роз'ємів, як-от USB Type-C 2.0, роз'єм для навушників 3.5 мм і виділене місце для SIM-картки та microSD дає змогу користувачеві мати доступ до функціоналу, забезпечуючи розширені можливості зберігання та підключення. Наявна зручна можливість використання двох SIM-карток і додаткової microSD-картки, що надає більше можливостей для користувачів із потребами зберігання великого обсягу даних.

Кнопка живлення доповнена сканером відбитків пальців. Завдяки цьому користувачеві доступний максимально зручний і швидкий спосіб розблокування пристрою. Хоча у Motorola Moto G24 Power можуть бути свої недоліки з точки зору зручності зберігання або габаритів, девайс все одно пропонує певні можливості та характеристики, які можуть бути привабливими для тих, хто шукає надійний і функціональний пристрій середнього рівня за найпривабливішою ціною.

Дисплей

Телефон має 6.6-дюймовий екран з роздільною здатністю 1612×720 пікселів. Варто зазначити, що дисплей представлений IPS-матрицею, яка також підтримує частоту оновлення 90 Гц. Підвищена частота оновлення забезпечує більш плавну і швидку анімацію. Особливо добре це помітно в динамічних сценах і під час ігор. Рамки навколо екрана доволі великі, що призводить до того, що лише 85% площі передньої панелі покрито екраном.

Роздільна здатність цього екрану не є основною проблемою, оскільки при розумному використанні (не ближче 25 см) щільності 269 PPI достатньо. Однак від самого початку в Motorola Moto G24 Power спостерігаються неправильні колірні налаштування екрана з надлишковими насиченими кольорами та занадто теплим білим кольором, що надає екрану жовтуватий відтінок.

Калібрування смартфона досить просте, особливо за наявності монітора зі 100% охопленням sRGB і правильним білим кольором. У результаті корекції кольорів користувач отримує приємні відтінки і реалістичне зображення, яке не стомлює очі. Для калібрування також підійде будь-який Apple iPhone з правильно налаштованим екраном.

Екран Motorola Moto G24 Power приємно використовувати в темний час доби - мінімальний рівень яскравості низький, що зручно для читання в нічний час. Однак на сонці екран виглядає тьмяним, з поганими кутами огляду. Обмежений кут перегляду є головною проблемою дисплея. Чорний колір доволі насичений, але сірість видно при нахилі пристрою.

Під час скролінгу виникає примарний ефект, який пов'язаний з високою частотою оновлення екрана. Хоча плавність у наявності завдяки додатковим Гц, однак при скролінгу видно шлейфи, що заважає чіткому читанню тексту. Рвані анімації інтерфейсу та затримки операційної системи Android можуть погіршити загальне враження від плавності екрана.

Камери

Motorola Moto G24 Power оснащений двомодульною основною камерою. Головний датчик на 50 Мп доповнений 2-мегапіксельним макро сенсором. Макрозйомка виходить відмінною при хорошому денному освітленні, дозволяючи робити якісні знімки об'єктів з близької відстані або використовувати телефон як збільшувальне скло.

Фотографії з основної камери також виходять хорошими при яскравому сонячному світлі. Кольори виглядають природними (за винятком зеленого) без штучного насичення. Відсутність очевидних ознак втручання штучного інтелекту робить режим портретної зйомки зайвим у більшості випадків.

Фронтальна камера на 8 Мп робить пристойні знімки при денному освітленні. Відзначається хороша деталізація і відсутність блиску на тлі неба, а також хороша глибина кольору. Здатність до розмиття фону присутня, але може зменшити деякі деталі. Для більш якісних знімків селфі краще відключити портретний режим.

Загалом, різниця між звичайним і портретним режимами непомітна, що може розглядатися як плюс, враховуючи недоліки в роботі портретного режиму на інших пристроях. Однак значним недоліком камери є її швидкість роботи та стабілізація. Після зйомки не рекомендується різко рухати телефон, щоб уникнути розмитості знімка, особливо помітної в умовах нічної зйомки.

Нічні знімки можуть бути задовільними лише за хорошого штучного освітлення. Важливо зберігати пристрій нерухомим кілька секунд після зйомки. Нічний режим вмикається автоматично і не може бути обраний вручну.

За недостатнього освітлення камера може видавати майже чорні фото. Зйомка деталей в умовах темряви обмежена. Відеопідтримка основної камери обмежена роздільною здатністю 1080p з низькою деталізацією і відносно великим розміром файлу. Стабілізація також може викликати труднощі під час зйомки в русі. З огляду на статус ультрабюджетного смартфона, очікування щодо якості відеозйомки слід знизити.

Продуктивність і ПЗ

Motorola Moto G24 Power працює на базі процесора Mediatek Helio G85 і має сильну підсистему пам'яті. Виробник встановив 256 ГБ вбудованої пам'яті і 8 ГБ оперативної пам'яті, що є досить значним для бюджетного смартфона. Потужність цього чіпа можна оцінити як середню - Helio G85 забезпечує мінімальні вимоги для комфортного використання більшості додатків. Однак при рівні заряду акумулятора нижче 20% продуктивність може значно знизитися, іноді вдвічі.

Порівняно з конкурентами, процесор Helio G85 може здатися слабким і схильним до перегріву. Ці обмеження можна пробачити, якщо відсутня проблема троттлінгу, як, наприклад, у Nokia G42 зі Snapdragon 480+ 5G. При розрядженому акумуляторі можна зіткнутися з прискореним троттлінгом, що призводить до зниження частоти роботи і тимчасових затримок. Тому за низького рівня заряду, наприклад, менше ніж 20%, Motorola Moto G24 Power може почати демонструвати нестабільну поведінку там, де зазвичай працює плавно і надійно.

Загалом, смартфон може зазнавати труднощів під час використання в браузері, особливо під час завантаження важких веб-додатків або проєктів. Однак для перегляду новин і базового серфінгу в Інтернеті Motorola Moto G24 Power досить хороший. Деякі додатки можуть підгальмовувати при швидкому гортанні вмісту, де зображення не встигають завантажитися.

ОЗП об'ємом 8 ГБ дає змогу працювати з 10-20 додатками одночасно. Іноді можуть виникати випадкові перезавантаження, але це швидше за все пов'язано з програмними недоліками. Для цієї операційної системи більша кількість оперативної пам'яті, ніж 8 ГБ, імовірно, надлишкова, оскільки навіть флагманські пристрої з 12-16 ГБ пам'яті вивантажують додатки без явних причин.

Вбудована пам'ять об'ємом 256 ГБ забезпечує стандартну швидкість для UFS 2.1 на рівні SATA 2.0. Навіть при заповненні 80-90% пам'яті, швидкість передачі даних не знижується в рази. Помітно приємно бачити швидкість читання-запису даних на рівні 200-250 МБ/с при практично повній заповненості сховища. Проте, швидкість передачі даних через кабель обмежена до 40 МБ/с через використання роз'єму USB Type C версії 2.0, що повільніше на 50% порівняно з USB-Lightning на пристроях Apple з 2013 року.

Motorola Moto G24 Power здатний справлятися з більшістю відеоігор для Android завдяки їхнім низьким системним вимогам. Такі популярні проекти, як Asphalt 9, Call of Duty Mobile, Real Racing 3 та інші, працюють без проблем на цьому пристрої. Ігри можуть бути запущені на низьких або середніх налаштуваннях графіки з частотою кадрів від 30 до 60 FPS, залежно від самої гри. Також існують високоякісні ігри AAA рівня.

Однак існує проблема із системними вимогами, які можуть бути недосяжними для багатьох користувачів Android. Це пояснює, чому відгуки в App Store (користувачі Apple iPhone) зазвичай позитивні, тоді як у Play Market (користувачі Android) вони можуть бути негативними. Навіть якщо Motorola Moto G24 Power запускає цю гру і забезпечує частоту кадрів від 20 до 30 FPS, то якість графіки може страждати.

Пристрій Motorola Moto G24 Power працює на базі операційної системи Android 14 у чистому вигляді, без будь-яких змін від виробника. Оболонка системи легка, без зайвих додатків або реклами від партнерів. У стандартній комплектації присутні тільки Google сервіси і базові програми, необхідні для роботи смартфона.

За замовчуванням у Motorola викривлені значки, не в круглій формі, та їхнє розряджене розміщення. Однак легко змінити це в налаштуваннях за кілька натискань, щоб інтерфейс став схожий на Google Pixel. Оригінальна, чиста версія Android часто оцінюється як найстабільніша та найкраще оптимізована прошивка на ринку смартфонів.

Однак, як і в будь-якого пристрою з системою Android, трапляються деякі баги. Наприклад, Motorola Moto G24 Power може не вірно відображати інформацію про час використання додатків, що призводить до неправильних даних щодо використання акумулятора.

Відзначається відсутність реклами і встановлених додатків від партнерів, що робить досвід використання пристрою чистішим. Компанія Motorola (Lenovo) підтримує своїх користувачів, надаючи програмне забезпечення без нав'язливої реклами або зайвих додатків, що особливо цінують користувачі, залишаючись вірними китайському бренду.

Автономність

Пристрій Motorola Moto G24 Power має чудові характеристики заряджання та акумуляторного життя. Стандартний зарядний пристрій дає змогу зарядити смартфон з 2% до 99% лише за 65 хвилин, проте достатньо всього 35 хвилин, щоб зарядити рівень батареї на 75-80%. Слід також зазначити, що акумулятор ємністю 6000 мАг забезпечує надійний баланс між швидкістю заряджання та тривалістю роботи пристрою.

Потужності батареї більш ніж достатньо для повсякденного використання смартфона. Важливо зазначити, що найкращі пристрої зазвичай не використовують зарядні пристрої потужністю понад 50-100 Вт, оскільки безпека та довговічність акумулятора вважаються більш важливими факторами, ніж незначне зменшення часу заряджання.

За правильного використання пристрою, без постійного перегляду соціальних мереж чи ігор, Motorola Moto G24 Power здатен працювати до 6-7 днів. Навіть при інтенсивному використанні, смартфон може прослужити цілий день. Тести в програмі PC Mark демонструють, що смартфон може працювати до 14 годин в економному режимі або до 8 годин при максимальній яскравості дисплея.

Підсумки

Motorola Moto G24 Power має потенціал на успіх у бюджетному сегменті ринку смартфонів. Дана модель смартфона є хорошим вибором для тих, хто не робить основний акцент на якість зйомки відео і фото. На жаль, пристрій не може запропонувати нічого революційного, але при цьому не розчарує свою цільову аудиторію.

s22
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber