![Запуск Google Pixel 8a може відбутися вже зовсім скоро](https://www.ttt.ua/uploads/images/New%20folder%2010/pixel-8a-news-011.jpg)
Огляд бюджетного смартфона Motorola Moto G24 Motorola Moto G24
Смартфони стали невід'ємною частиною життя кожної сучасної людини. Цей девайс є не тільки засобом зв'язку, але також активно допомагає в роботі, навчанні та розвагах. На сучасному ринку представлена величезна кількість різних моделей смартфонів, які пропонують розширені функціональні можливості. Також варто відзначити, що даного типу пристрої представлені в різних цінових категоріях, що дозволяє підібрати найбільш необхідний варіант.
Сьогодні у нас на огляді опинився доступний смартфон від відомого виробника Motorola - Moto G24. Цей телефон вирізняється ємною батареєю, що дозволяє власнику девайса насолоджуватися тривалим часом автономності. Крім того, ця модель має непогану продуктивність. Смартфон є чудовим варіантом для тих користувачів, які шукають стильний сучасний смартфон, що здатний з легкістю справлятися зі щоденними завданнями, але не має занадто завищену вартість. Пропонуємо ближче познайомитися з Moto G24 і з'ясувати всі переваги та недоліки.
Комплектація
Спочатку варто сказати, що комплектація, як для бюджетника дуже навіть непогана. Смартфон поставляється в компактній коробці з мінімалістичним дизайном. Однак незважаючи на це, упаковка все одно має досить стильний і привабливий вигляд. Усередині міститься сам смартфон, блок зарядного пристрою, зарядний кабель, скріпка для витягання лотка SIM-карти, силіконовий прозорий захисний чохол, а також різна документація. Варто сказати, що така комплектація вже рідко зустрічається в сучасних смартфонів.
Як бачимо, всередині коробки знаходиться практично все необхідне. Захисний кейс не найвищої якості, проте на перших порах він повністю згодиться. Чохол зможе захистити корпус смартфона від подряпин і збереже товарний вигляд пристрою на довгий час.
Дизайн і ергономіка
Потрібно сказати, що цей смартфон виглядає як типова модель серії Moto G. Тут немає якихось надмірностей у дизайні, примітних особливостей та іншого. Усе доволі лаконічно, однак це не означає, що смартфон має нудний і нецікавий вигляд. Виробник подбав про те, щоб ця модель смартфона однаково сподобалася як чоловікам, так і жінкам. Пристрій представлено в таких кольорах, як Matte Charcoal, Ice Green, Blueberry, Pink Lavender. Кожен варіант по-своєму гарний і привабливий.
Корпус смартфона виготовлено з досить міцного пластику. Смартфон отримав класичну форму з невеликим отвором фронтальної камери прямо по центру вгорі. Однак варто пам'ятати, що пластик швидко піддається механічним пошкодженням, тому якщо ви хочете зберегти первісний стан смартфона, то не варто забувати про захисний кейс.
За відгуками можна зрозуміти, що смартфон викликає суперечливі враження у користувачів. Багато хто приходить до висновку, що телефон витягнутий, що позначається на комфорті при взаємодії. Однак, на нашу думку, пристрій добре і комфортно лежить у руці, тому користуватися ним дуже зручно. Варто зазначити, що блок задньої камери інтегрований у задню панель, а не йде окремим модулем, як у більшості інших пристроїв. Завдяки цьому задня панель виглядає дуже органічно. Модуль камери майже не виступає над поверхнею, тому смартфон можна розмістити на рівній поверхні і не боятися, що він буде хитатися.
Потрібно сказати, що пристрій вийшов досить великим. Розміри смартфона склали 163,49×74,53×7,99 мм при масі всього 181 грам. Завдяки ергономічному дизайну і правильному розподілу ваги користуватися ним досить зручно. Навіть якщо у вас невеликі долоні, то телефоном все одно досить комфортно користуватися. Корпус смартфона надійно захищений від вологи і пилу за стандартом IP52. Як для бюджетної моделі, то такий захист виглядає дуже навіть непогано. Що стосується загального дизайну, то враження тут трохи двояке. З одного боку телефон бюджетний і простий, але з іншого боку має привабливий вигляд.
На правій бічній грані знаходиться клавіша живлення і кнопка регулювання гучності. Також варто відзначити, що смартфон оснащений сканером відбитків пальців, який інтегрований у клавішу блокування. Спрацьовує сканер швидко, та й до того ж він зручний у використанні. Зліва можна виявити слот для двох nanoSIM-карт і карти пам'яті об'ємом до 1 ТБ. Однією з переваг смартфона є наявність 3,5-мм аудіороз'єму, який розташований у верхній частині корпусу. Завдяки цьому до смартфона можна підключити дротові навушники. Внизу знаходиться решітка динаміка, порт USB Type-C для підключення зарядного пристрою. Передня панель доповнена перфорованим отвором для фронтальної камери. Сам дисплей має широке підборіддя і вузькі бічні рамки. Крім того, екран захищений склом Panda Glass, що підвищує його довговічність.
Дисплей
Смартфон оснащений IPS-дисплеєм діагоналлю 6,56 дюймів зі співвідношенням сторін 20:9. Роздільна здатність екрану склала 1612×720 пікселів. Також варто відзначити, що дисплей підтримує частоту оновлення 90 Гц. Підвищена частота забезпечує більш плавну і швидку анімацію, порівняно зі стандартним значенням частоти оновлення в 60 Гц. За словами виробника максимальний рівень яскравості знаходиться на позначці 563 ніт.
Дисплей має непогану якість, він передає яскраві та живі кольори з відмінною контрастністю та рівнем насиченості. Яскравості дисплея вистачить для максимально комфортного використання в приміщенні, а ось на відкритому повітрі та під сонцем її буде явно недостатньо. Однак для перегляду мультимедійного контенту екран просто відмінний. Також виробником згадується наявність сертифікації Widevine L1. У налаштуваннях користувач зможе самостійно змінювати шрифт, колірний тон, та й просто налаштовувати екран під свої власні потреби.
Звучання і система камер
Варто зазначити, що дана модель бюджетного смартфона оснащена стереодинаміками. Крім того, вони мають налаштування Dolby Atmos. Динаміки звучать відмінно, вони гучні, мають яскраво виражені високі частоти і вокал. Завдяки цьому забезпечується відмінне враження. За звуком цей смартфон нічим не поступається більш дорогим моделям смартфонів. Однак телефону все ж не вистачає басів.
На жаль, камери не найсильніша сторона цього смартфона. На задній панелі знаходиться двомодульна основна камера, яка представлена головним 50-мегапіксельним датчиком з апертурою f/1.8. Варто відзначити, що даний модуль підтримує технологію Quad Pixel і оптичну стабілізацію зображення. Також смартфон отримав макро сенсор на 2 Мп з діафрагмою f/2.4. Фронтальна камера представлена 8-мегапіксельним датчиком, який дає змогу робити непоганої якості селфі знімки.
При хорошому денному освітленні основна камера робить знімки гідної якості. Вони чіткі, яскраві, деталізовані. Коли мова заходить про зйомку в приміщенні або при слабкому освітленні, Moto G24 забезпечує результати, характерні для бюджетного смартфона. Головний сенсор має проблеми з автофокусуванням, що своєю чергою призводить до іноді розмитих знімків. Під час нічної зйомки сильно помітний шум. Ця проблема також є і у фронтальної камери. В умовах слабкого освітлення зображення виглядають менш привабливими. Проте ви можете спокійно викладати їх у соціальні мережі без необхідності додаткової обробки. Додаток камери пропонує досить велику кількість режимів для фотозйомки.
Продуктивність і ПЗ
Смартфон функціонує на базі восьмиядерного процесора MediaTek Helio G85. Чипсет працює в парі з оперативною пам'яттю LPDR4x об'ємом 4 ГБ. Звісно, може здатися, що такого обсягу ОЗП у 2024 році недостатньо для якісної роботи пристрою. Однак варто пам'ятати, що перед нами знаходиться бюджетна модель. Крім того, виробник подбав і оснастив пристрій ще додатковими 8 ГБ ОЗП зі сховища. Завдяки цьому забезпечується висока продуктивність пристрою, і користувач зможе насолодитися швидкою і якісною роботою свого мобільного телефону. Також варто відзначити, що смартфон оснащений 128 ГБ постійної пам'яті формату eMMC 5.1. Завдяки наявності слота для карт пам'яті користувач зможе самостійно збільшити обсяг внутрішнього сховища девайса ще на 1 ТБ.
Програми та додатки на смартфоні працюють досить швидко і стабільно. Однак потрібно пам'ятати про необхідність регулярного очищення оперативної пам'яті. Тоді ваш смартфон буде працювати швидко і без підвисань. Варто сказати, що цей смартфон має невелику проблему, яка полягає в підвисанні інтерфейсу. Однак це трапляється рідко, та й до того ж ця проблема притаманна багатьом бюджетним телефонам. Що стосується мобільних ігор, то смартфон може запускати безліч сучасних ігор, проте на низьких налаштуваннях графіки.
Motorola Moto G24 вийшов на ринок з останньою версією Android 14 і з гарантією на одне велике оновлення та три роки виправлень безпеки, що є приємною пропозицією. Тішить те, що пристрій працює практично на чистому Android, але з кількома вельми цікавими програмами від Motorola. Інтерфейс у смартфона дуже приємний. Тут естетика гармонійно поєднується з мінімалізмом.
Автономність
Живить смартфон вбудована батарея ємністю 5000 мАг. Потрібно сказати, що це досить непогано для бюджетної моделі. Даний акумулятор забезпечує тривалий період автономності девайса. Завдяки цьому Moto G24 стане надійним супутником для тих, хто не любить занадто часто заряджати свій смартфон. Якщо використовувати смартфон в інтенсивному режимі, то одного заряду вистачить більш ніж на добу. Якщо ж економно використовувати телефон, то на одній зарядці він точно протримається понад 2 дні. Швидка технологія зарядки TurboPower дає змогу отримати заряд на години роботи за лічені хвилини. За допомогою дротової зарядки потужністю 33 Вт можна поповнювати заряд батареї від 10% до 75% за 55 хвилин.
Підсумки
Moto G24 з упевненістю можна назвати якісним бюджетним смартфоном, який точно порадує свого власника. Пристрій має лаконічний, але вельми стильний і ергономічний дизайн, хорошої якості дисплей, прийнятну продуктивність і вражаючу автономність. Якщо ви шукаєте доступний смартфон, який прослужить вам не один рік, то сміливо зверніть сові увагу на цю модель.
![Запуск Google Pixel 8a може відбутися вже зовсім скоро](https://www.ttt.ua/uploads/images/New%20folder%2010/pixel-8a-news-011.jpg)