Огляд бюджетного смартфона Blackview A53 Pro
Багатьом українським покупцям компанія Blackview добре відома її захищеними смартфонами. Однак в асортименті виробника можна зустріти і класичні моделі початкового та середнього рівнів. Сьогодні у нас на огляді опинилася модель Blackview A53 Pro. Варто відзначити, що цей смартфон був офіційно представлений в березні цього року. Пристрій відрізняється великим об'ємом пам'яті, продуктивним процесором, а також привабливим зовнішнім виглядом. У цьому огляді ми познайомимося зі смартфоном, а також з'ясуємо, що він може запропонувати сучасному користувачеві.
Комплектація
Поставляється смартфон у компактній картонній коробці. Уже традиційно на упаковці зображений сам телефон, а також коротка інформація про його технічні характеристики. Усередині коробки міститься сам мобільний телефон, захисний прозорий силіконовий чохол, зарядний пристрій потужністю 10 Вт, зарядний кабель, скріпка для витягування лотка SIM-карти, а також різна призначена для користувача документація. Також варто зазначити, що смартфон поставляється з уже наклеєною на екран захисною плівкою. Вона вельми хорошої якості і зможе захистити дисплей від подряпин та інших дрібних механічних пошкоджень. Також потрібно приділити трохи уваги комплектному чохлу. Кейс виготовлений з еластичного і міцного силікону, тому він зможе виконати свої базові функції. Також чохол не додає смартфону зайвого об'єму.
Дизайн та ергономіка
Дизайн цього смартфона не можна назвати ультрасучасним. Однак незважаючи на це, виглядає він практично і привабливо. Корпус виготовлений з матового пластику і має рифлену шорстку текстуру. Також задня панель отримала градієнтне забарвлення, що додає пристрою певного шарму. Загалом цей смартфон представлений у трьох привабливих кольорах - Rock Grey, Murky Black і Starry Blue. У кожному варіанті виробник додав на задню панель геометричний візерунок, який виблискує і переливається під певними кутами.
Задня панель доповнена вельми масивним блоком основної камери, який виділений глянцевим пластиком. Рака навколо корпусу також виготовлена з пластику в колір корпусу. Передня панель доповнена краплеподібним вирізом для фронтальної камери. Оскільки перед нами бюджетний смартфон, то не дивно, що екран обрамлений товстими рамками. На правій бічній грані розташувалася кнопка живлення і клавіша регулювання гучності, а зліва - слот для встановлення двох SIM-карт і карти пам'яті. Також варто відзначити, що сканер відбитків пальців інтегрований у кнопку живлення. У верхній частині корпусу розміщено 3,5-мм аудіороз'єм, а внизу - порт USB Type-C для підключення зарядного пристрою, динамік і мікрофон.
Розміри смартфона склали 164.6 x 76.9 x 9.4 мм при масі близько 195 грам. Завдяки тому, що смартфон має трохи шорстку задню панель, його дуже зручно тримати в руках, оскільки він не вислизає. Якщо ж ви звикли використовувати захисний чохол, то ніяких незручностей з ергономікою у вас також виникнути не повинно. Однак варто сказати, що для управління однією рукою він все ж трохи завеликий.
Дисплей
Новинка оснащена РК-дисплеєм діагоналлю 6,5 дюймів зі співвідношенням сторін 20:9. Дисплей отримав підтримку роздільної здатності HD+ (1600×720 пікселів). Щільність пікселів склала 269 ppi. Максимальна яскравість екрану знаходиться на позначці 500 ніт. Запас яскравості пристрій хороший, але не зрівняється з більш дорогими моделями смартфонів. Також варто відзначити, що панель має хорошу передачу кольору і кути огляду. Дисплей здатний передавати яскраві та насичені кольори, які максимально наближені до натуральних.
Дисплей отримав підтримку адаптивної яскравості. Також у налаштуваннях користувач зможе ввімкнути темний режим, в якому можна вибирати ступінь затемнення фону. Також тут є режим читання, що переводить дисплей у сіру гаму, яка подібна до електронних книг. Особливо цей режим стане в нагоді, якщо ви любите читати перед сном. Так ваші очі будуть менше напружуватися. Також у налаштуваннях можна змінювати колірну температуру екрана, шрифт, їхній розмір і багато іншого.
Продуктивність і ПЗ
В якості апаратної платформи використовується процесор Helio G35. Даний чипсет виготовлений за 12-нм техпроцесом і має максимальну тактову частоту 2,3 ГГц. За обробку графіки відповідає відеочип PowerVR GE8320. Швидкодію пристрою забезпечує 4 ГБ оперативної пам'яті. Девайс поставляється тільки в одній конфігурації з 64 ГБ постійної пам'яті формату eMMC 5.0. Також варто зазначити, що телефон підтримує ще 3 ГБ віртуальної ОЗП. Крім того, пристрій підтримує встановлення карт пам'яті об'ємом до 256 ГБ. Blackview A53 Pro підтримує Wi-Fi 5 і Bluetooth 5.0. На жаль, смартфон не має NFC-модуля.
Смартфон працює під управлінням ОС Android 12, яка працює в парі з фірмовою оболонкою Doke OS 3.0. Сильних відмінностей від інших оболонок ви не побачите. Також не можна сказати, що Doke OS 3.0 їм поступається у своїй функціональності. Крім того, інтерфейс тут візуально стильний, зручний в управлінні і не перевантажений зайвими функціями. Українська версія оболонки потребує доопрацювань, оскільки деякі пункти меню залишаються англійською мовою.
Продуктивності смартфона цілком вистачає для побутових щоденних завдань. У такому сценарії пристрій працює досить спритно. У режимі багатозадачності телефон також непогано себе показав. При серйозних навантаженнях можна зіткнутися з проблемою, при якій додаток або гра можуть закриватися самі по собі.
Камера і звук
Смартфон отримав тримодульну основну камеру, яка представлена 12-мегапіксельним датчиком. Також пристрій оснащений ще двома сенсорами на 0,3 Мп кожен. Якість зйомки типова, як для ультрабюджетного смартфона - задовільна. Якщо пристосується, то можна зробити непогані знімки, але тільки при хорошому денному освітленні. Недоліком камери є довге фокусування. Деталізація також не є сильною стороною моделі A53 Pro. Основна камера здатна знімати відео у форматі HD або Full HD.
Фронтальна камера представлена 8-мегапіксельним датчиком Samsung S5K4H7. Якість знімків на передню камеру також можна назвати задовільною. Однак у даному смартфоні камера скоріше потрібна не для селфі, а для інструменту відеозв'язку. На знімках видно шуми і змазану текстуру.
Смартфон оснащений єдиним динаміком, який розташований у нижній частині корпусу. Він досить гучний і чіткий. Динамік відмінно підійде для перегляду відеороликів або фільмів. Щоб слухати музику краще підключати навушники або зовнішній динамік.
Автономність
Смартфон живить батарея ємністю 5080 мАг. За словами самого виробника, одного заряду вистачає на 22 години прослуховування музики, 8 годин перегляду відео і близько 10 годин веб-серфінгу. Потрібно сказати, що автономність є ще одним позитивним фактором даного телефону. Одного заряду цілком вистачає на цілий день активного використання девайса. Якщо трохи знизити екранний час або ж активувати режим енергозбереження, то одного заряду вистачить і на два дні.
Для зарядки використовується блок живлення потужністю всього 10 Вт. Тому для повного заряджання знадобиться понад 2 години. На сьогоднішній день цей показник дуже низький. Однак смартфон можна ставити на зарядку на ніч і тоді ніякого дискомфорту ви не відчуєте.
Підсумки
Blackview A53 Pro є типовим представником ультрабюджетного сегмента ринку. Пристрій має недоліки, серед яких, низької якості камери, неможливість запускати найвимогливіші сучасні мобільні ігри, а також дуже повільна зарядка. Однак в іншому пристрій більш ніж виправдовує свою вартість. Дана модель мобільного телефону відмінно підійде для школярів, або користувачів старшого віку. Також це відмінний смартфон для тих користувачів, які не потребують величезної кількості різних функцій, а хочуть просто завжди залишатися на зв'язку.