Як вибрати саундбар?

Часто буває, що телевізори мають недостатньо хороший звук. Тоді на допомогу приходять зовнішні звукові системи. Умовно їх можна розділити на дві групи: домашні кінотеатри та саундбари. Найчастіше перший варіант складається з декількох колонок, які займають багато місця. А ось саундбари в основному складаються з однієї колонки, займають мало місця і чудово підійдуть для маленьких просторів. Крім того, такий вид аудіосистеми має меншу вартість і нерідко буває бездротовим. А головною перевагою саундбарів є якісний гучний звук. Однак дуже часто перед покупцями постає питання, як же вибрати якісний саундбар. Обирати його найкраще на свій смак, проте все ж таки потрібно враховувати критичні критерії. Сьогодні ми спробуємо з'ясувати які ж бувають саундбари та на яких параметрах краще сконцентрувати свою увагу перед довгоочікуваною покупкою.

Переваги саундбара

Головною проблемою практично всіх сучасних телевізорів є посередній звук. Всьому виною товщина цих пристроїв. Що тонший і витонченіший телевізор, то менше у виробника можливості встановити в них якісну звукову систему. Тому в таких випадках на допомогу і приходять домашні кінотеатри та саундбари.

Якщо ж ви хочете насолоджуватися якісним об'ємним і гучним звуком, то домашній кінотеатр є чудовим рішенням. Завдяки багатокомпонентній звуковій системі кінотеатральним звуком можна насолоджуватися, не виходячи з власного будинку. Однак тут нас зустрічає пара помітних нюансів. Цей вид зовнішньої аудіосистеми має дуже високу вартість. Також домашні кінотеатри займають дуже багато місця і для власників маленьких квартир вони не підійдуть.

Ось у таких випадках на допомогу приходять саундбари. Цей пристрій представлено у вигляді компактної панелі, де звукові випромінювачі розташовуються в ряд. Тому однією з головних переваг цієї аудіосистеми є компактність. Деякі моделі саундбарів поставляються із зовнішніми сабвуферами. Звісно, саундбари не зможуть забезпечити точно таке саме звучання як у кінотеатрах, проте все ж таки звук буде помітно гучнішим та об'ємнішим, ніж у вбудованих динаміках телевізора. Перед тим як придбати цей вид зовнішньої звукової системи потрібно пам'ятати кілька важливих критеріїв:

  • тип установки;
  • кількість каналів;
  • потужність;
  • способи підключення.

Види встановлення

Перед купівлею саундбара потрібно визначиться з тим, де він буде розташований. За типом установки саундбари бувають:

  •  настінні. З назви зрозуміло, що вони вішаються на стіну. Тому в комплекті має бути монтажний комплект, а корпус пристрою має бути оснащений спеціальними петлями для кріплення.
  •  поличні. Аудіосистема розташовується на тумбі або в ніші.
  •  підлогові. Саундбар встановлюється безпосередньо на підлозі.

Сучасні моделі саундбарів можуть мати відразу кілька типів установки. Так поличну модель можна кріпити на стіну, а підлогову ставити на тумбочку. Найбільш затребуваними на сьогоднішній день є поличкові і настінні саундбари. Вони чудово підійдуть для маленьких приміщень, оскільки займають мінімум місця. Підлогові моделі вирізняються більш об'ємним і гучним звуком, тому їх краще встановлювати в приміщеннях з більшою площею. Однак їхнім мінусом є громіздкість і не завжди естетичний вигляд.

Конфігурація

Кількість і тип вбудованих динаміків визначають те, наскільки якісним буде звук. Варто зазначити, що кожен вбудований канал відповідає за окремий звуковий фон. Так саундбари можуть бути оснащені басовим, діалоговим, тиловим і основними бічними динаміками. Такий варіант є найзручнішим, оскільки всі джерела звуку розташовані в одному корпусі. Якщо ви хочете отримати ще більш якісне звучання, то варто придивитися до моделей, що мають зовнішній сабвуфер і тилові колонки, які підтримують бездротове з'єднання з основним саундбаром.

Потужність

Під потужністю саундбара мається на увазі загальна потужність усіх його складових. Більшості сучасних моделей з бас-каналом достатньо для потужного і якісного звучання в приміщеннях до 30 м2. Потужність таких моделей зазвичай знаходиться в діапазоні від 100 Вт до 150 Вт. Для приміщень площею до 60 м2 відмінно підійдуть моделі потужністю до 200 Вт. Однак для великих приміщень потрібно вибирати саунбар з потужністю 500 Вт і більше. Варто пам'ятати, що більша потужність аудіосистеми, то вищою буде її вартість.

Підключення

Ще одним важливим фактором є інтерфейси підключення. Від їхнього типу залежить відтворений формат звуку. Тому перед покупкою потрібно уточнити, якими саме портами і роз'ємами оснащений саундбар і телевізор, до якого буде підключатися аудіосистема. Порт HDMI забезпечує передачу відео- та аудіосигналу високої якості. Здебільшого такий інтерфейс використовується для під'єднання саундбара до телевізора. Також можуть мати порти USB, оптичний аудіовихід, 3,5-мм аудіороз'єм і RCA-вхід. Варто зазначити, що останній практично не використовується в сучасних пристроях.

Однак сучасні покупці намагаються вибирати техніку, яка підтримує бездротове з'єднання. Такий вид підключення зводить наявність проводів у будинку до мінімуму. На щастя виробники саундбарів почали оснащувати свої пристрої модулями Bluetooth і Wi-Fi. Варто також зазначити, що цей вид підключення є максимально простим і зручним. Таким способом до саундбару можна підключити смартфон, ноутбук, планшет, консоль та інші мобільні пристрої.

Підсумки

Саундбар - є чудовою альтернативою домашнім кінотеатрам. Такий вид зовнішньої аудіосистеми вирізняється компактністю, функціональністю, а також доступною вартістю. Крім того, сучасний саундбари мають стильний і привабливий дизайн, який відмінно доповнить будь-який інтер'єр. Однак незважаючи на компактність цього девайсу, він зможе забезпечити якісне, гучне, об'ємне і потужне звучання.

s22
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber