Як вибрати мишку для геймера

Миша - це той девайс, який більшість користувачів купують, не особливо вникаючи в його функціональні можливості і характеристики. Однак, для геймерів такий підхід не підійде, оскільки цій категорії користувачів потрібна ігрова миша, яка відрізняється широким спектром функціональних можливостей, ергономічною конструкцією, а також поліпшеними специфікаціями. Саме така миша здатна стати надійним інструментом для перемоги в віртуальних боях. У цій статті ми розповімо про те, на що саме варто звернути увагу при виборі геймерской миші.

Особливості геймерських мишок

Геймерська мишка - це гаджет, який практично є продовженням руки гравця. При виборі такого девайса потрібно враховувати різні параметри, одним з яких є ергономічність. Така мишка повинна максимально зручно знаходиться в руці. Таким чином, при виборі геймерської мишки перш за все варто звернути увагу на її форму, оскільки саме від цього буде залежати те, наскільки нею буде зручно користуватися. При цьому, щоб зрозуміти підходить вам мишка чи ні найкраще взяти її в руку. В даному випадку краще один раз випробувати її самостійно, ніж прочитати характеристики пристрою. Важливо враховувати, що якщо вибрати мишку, яка не підходить під ваш тип хвата або розмір долоні, то ви ризикуєте отримати зовсім незручний девайс. Така мишка буде тільки втомлювати кисть і заважати ігровому процесу. Крім того, при виборі геймерської мишки слід враховувати наступні параметри:

  • тип підключення;
  • форм-фактор: компактний або повнорозмірний;
  • тип датчика;
  • максимальна роздільна здатність;
  • кількість кнопок:
  • довжина дроту.

Підключення

Геймерські комп'ютерні миші можуть мати дротовий, бездротовий або комбінований тип підключення. У кожного з типів підключення є свої особливості. Тому часто багато хто не може визначитися в цьому питанні.

Дротовое

Миші дротового типу характеризуються надійністю, а також стабільністю з'єднання, яке обумовлено підключенням до ПК через дріт. При цьому, такі пристрої живляться через кабель, який підключений до ПК, відповідно немає необхідності змінювати батарейки. Такі мишки часто дешевше, ніж моделі з бездротовим типом підключення. При цьому, у них також менший період затримки. Крім того, дротові миші важать менше, ніж аналогічні бездротові моделі. Однак, дріт може заважати на столі і сплутуватися з іншими дротами, відволікаючи від ігрового процесу.

Бездротове

Даний тип підключення забезпечує більшу ступінь свободи. Миші з бездротовим типом підключення надають можливість взаємодіяти з ПК навіть перебуваючи від нього на деякій відстані. При цьому, якісні бездротові миші за своїми технічними характеристиками нічим не поступаються моделям з дротом. Крім того, робоча область дротових моделей найчастіше обмежена 3 м, або навіть менше. У свою чергу бездротові миші можуть похвалитися робочою областю, яка може досягати 20 м. Однак, їх вартість часто вище, ніж у моделей з дротовим підключенням. При цьому, з такими мишками постійно потрібно мати запас батарейок.

Комбіноване

Мишки з комбінованим типом підключення можуть використовувати як дротове, так і бездротове підключення. Це робить їх універсальним і практичним вибором. Такі девайси відрізняються високою якістю і характеристиками, а також високою вартістю. Однак, досить часто геймери вибирають саме такі мишки.

Форм-фактор

Залежно від форм-фактора миші діляться на дві категорії, які відрізняються розмірами. Миші бувають компактні і повнорозмірні. Компактні миші відрізняються невеликими розмірами і вагою. Такі девайси можуть бути дротовими або бездротовими. Найчастіше такі пристрої вибирають користувачі з невеликим розміром долоні, для яких ідеально підходить невелика ергономічна миша. Завдяки компактним розмірам такі миші зручно транспортувати в сумці і використовувати поза домом.

Повнорозмірна геймерська миша являє собою класичний пристрій, який гармонійно поєднує в собі ергономічність, а також високу ефективність. Крім того, гаджети з таким форм-фактором користуються популярністю серед покупців завдяки оптимальному співвідношенню ціни і якості. Варто сказати, що повнорозмірні миші хоч і відносяться до однієї категорії, але можуть досить сильно відрізнятися між собою за формою і розмірами.

Ергономіка і дизайн

Більшість комп'ютерних мишок випускаються з корпусами симетричної форми або асиметричних корпусах для правшів. Останні виконані з урахуванням форми долоні. Крім того, існують також мишки для лівшів. Дані пристрої є і серед геймерських моделей. Таким чином, краще всього вибирати мишку під свою основну руку. Крім того, важливо враховувати тип матеріалу, з якого виготовлений девайс. Моделі, які повністю виготовлені з пластику можуть ковзати в руці. Тому краще за все звернути увагу на геймерські миші з прогумованими нековзкими вставками або матовим пластиком. Крім того, геймерська мишка повинна бути оснащена тефлоновими ніжками, які забезпечать плавне пересування девайса.

Клавіші

Також при виборі геймерської миші слід враховувати, для яких ігор ви збираєтеся її використовувати частіше за все. Для шутерів не потрібні миші з великою кількістю кнопок, оскільки вони будуть тільки заважати. При цьому, стратегіям і RPG дуже знадобляться додаткові клавіші. Їм можна призначити різні макроси, які можна буде виконувати одним натисканням. Наприклад, геймерська миша Razer Naga отримала 12 бічних клавіш. Також при виборі геймерської миші важливо звернути увагу на ЛКМ і ПКМ, вони повинні мати хороший тактильний відгук.

Тип датчика

Актуальні моделі комп'ютерних мишок оснащуються двома типами датчиків: оптичним і лазерним. Ігрові миші з оптичним датчиком є ​​найбільш поширеними і популярними серед користувачів. Миші з таким датчиком поєднуються з більшістю комп'ютерних килимків. При цьому, геймерські мишки з оптичним датчиком використовують не тільки для ігор, але і для виконання різноманітних завдань по роботі. Це обумовлено тим, що такі пристрої відрізняються чудовим трекінгом і низькою чутливістю до запилених поверхонь.

Ігрові мишки з лазерним датчиком можуть похвалитися більш високою роздільною здатністю, в порівнянні з моделями з оптичним датчиком. Такі девайси здатні функціонувати фактично на будь-якій рівній поверхні. Найчастіше комп'ютерні миші з лазерним датчиком представлені бездротовими або комбінованими моделями. Це обумовлено їх низьким енергоспоживанням. При цьому, такі мишки підходять для ігор будь-яких жанрів.

Максимальна роздільна здатність

Роздільна здатність в комп'ютерних мишок вказують в (DPI/CPI). Це один з головних параметрів, на який потрібно звернути увагу при виборі геймерської миші. Чим цей показник вищий, тим більше відстань подолає курсор миші на дисплеї по відношенню до відстані, яку мишка подолає на столі. Актуальні моделі геймерських мишок досягають рівня в 16000 dpi. При цьому, висока роздільна здатність не є гарантією високої точності пересування курсору. Найчастіше геймерам досить миші з підтримкою роздільної здатності 1600 dpi. Крім того, любителі шутерів частіше використовують девайси з меншою роздільною здатністю (800/1200 dpi). Це обумовлено тим, що такі девайси здатні забезпечити більш точне прицілювання. У свою чергу ігрові миші з високим DPI більше підходять для MOBA ігор.

Прискорення і час відгуку

Час відгуку - це параметр означає час, протягом якого сигнал переходить від миші до ПК. При цьому, чим дане значення менше, тим краще. У геймерських мишок період відгуку в середньому складає близько 1 мс. При цьому, максимальне прискорення - це параметр, який вказує на те, при якому максимальному прискоренні вона припинить розпізнавати поверхню під нею. Миші з датчиком оптичного типу в цьому плані демонструють кращий результат, оскільки вони здатні забезпечити точне пересування курсору навіть при різких рухах мишкою.

Функції та профілі

На сьогоднішній день більшість геймерських мишок підтримують можливість призначення клавіш через спеціальне програмне забезпечення. За допомогою таких програм можна не просто змінити призначення кнопок, але і записати на них різні дії. Крім того, у багатьох мишках є спеціальна кнопка для перемикання між профілями DPI. Натиснувши на неї можна змінювати роздільну здатність сенсора. Іноді ця кнопка може бути поєднана з коліщатком миші. При цьому, в геймерських мишей з інтегрованим підсвічуванням найчастіше можна налаштовувати колір і режими підсвічування.

Мишки з інтегрованою пам'яттю дозволяють зберегти профілі, а також розкладки кнопок для різних ігор. При цьому, ви зможете використовувати такий девайс не тільки вдома, а й за його межами, і вам не доведеться заново налаштовувати клавіші. Крім того, збережені профілі можна зберегти в пам'яті мишки. Варто сказати, що зараз багато компаній використовують хмарні сховища для перенесення профілів мишки.

s25
Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber