Apple відновили роботу над проектом смарт-окулярів
Повідомляється, що незабаром нас очікує анонс нових смарт-окулярів від американського технологічного гіганта Apple. Кілька днів тому в Мережі з'явилася інформація про те, що нібито ця компанія відроджує свій проект розумних окулярів. Цей пристрій уже має кодову назву Apple Glass. Нещодавно подана заявка розкриває деякі подробиці щодо майбутнього продукту. Головною особливістю майбутніх розумних окулярів стане інноваційна технологія шарнірного механізму. Варто зазначити, що ця технологія була розроблена саме для цих окулярів. Ймовірно, вона також буде застосовуватися в наступних окулярах доповненої реальності (AR) від цього бренду. Ця новина з'явилася після виходу Apple Vision Pro. Варто нагадати, що Vision Pro є інноваційною високотехнологічною гарнітурою, яка орієнтована на широкі можливості AR. Модель Vision Pro розроблена спеціально для AR. Ходять чутки, що майбутні Apple Glass розробляються з урахуванням зовсім іншого підходу і можливостей.
У патенті описаний "двовісний шарнірний механізм". З його допомогою, окуляри будуть розкладатися і складатися різноманітними способами. Також завдяки цій продуманій технології майбутні окуляри зможуть задовольнити будь-якого користувача. Дужки окулярів розкриватимуться ширше, ніж у сучасних моделей. Також повідомляється, що конструкція окулярів буде більш довготривалою, ніж у конкурентів.
Технічне креслення з патенту показує кілька видів і маркованих компонентів майбутнього девайса. У конструкції особливу увагу приділено захисту електронних компонентів як у складеному, так і у відкритому положеннях. Також варто зазначити, що шарнір буде автоматично фіксуватися в певних положеннях, створюючи зручну "притискну силу", яка підходить для різних форм голови. Завдяки цьому користувачі не будуть відчувати дискомфорт навіть при тривалому носінні окулярів.
Майбутні розумні окуляри мають ще одну досить цікаву деталь. Повідомляється, що через конструкцію окулярів проходитимуть кабелі. Це означає, що пристрій може бути оснащений вбудованими динаміками або ж у дужках використовуватимуться якісь інші компоненти та механізми. Це посилює ідею форм-фактора саме окулярів, на відміну від пристрою з фіксацією на голові, такого як Vision Pro.
Важливо пам'ятати, що патенти не гарантують, що продукт коли-небудь вийде на ринок. Однак ця заявка дає уявлення про поточні дослідження і розробки Apple, припускаючи, що компанія може переглянути концепцію розумних окулярів з акцентом на зручність носіння і потенційно більш спрощений, обтічний дизайн.